Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem fogadják el a B2-es...

Miért nem fogadják el a B2-es szintű komplex angol nyelvvizsgát emelt érettségi helyett?

Figyelt kérdés
2016. jún. 2. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem azonos szintű a kettő. A középfokú nyelvvizsgánál nehezebb az emelt érettségi.
2016. jún. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan. Az, hogy egy jó emeltért jár egy középfok, nem azt jelenti, hogy a kettő ugyanolyan nehéz. Hiába mondják, hidd el, hogy jóval nehezebb az emelt. (Van középfokom, felsőfokom, emeltem)
2016. jún. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az emelt szintű érettségi is b2 szint, bár én is hallottam már olyan véleményt, hogy valójában kicsit nehezebb.(De persze a nyelvvizsgához az érettségin összesen kell 60%-ot elérni, a Rigóban/BME-n, stb.. meg külön külön, az írásbelin, és szóbelin, plusz tudtommal még feladatonként is vannak minimum százalékok, ami azért nem mindegy... És a Rigó is elég durva sokak szerint...)Mindenesetre a kérdésedre leginkább az a válasz, hogy a nyelvvizsgaközpontos nyelvvizsga bizonyítványban nincs százalék beleírva, legalábbis az enyémben nincs, de ha lenne, sem lenne összehasonlítható. Az meg nem lenne helyén való, hogy 60, és 95%-os Rigó utcai/BME stb... teljesítményre is ugyanúgy 100 érettségi pont járjon a pontszámításban. Szerintem akinek megvan egy Rigó/BME stb... nyelvvizsgája, az 50-60% körül legalább fogja tudni teljesíteni az emelt érettségit is, aki meg a Rigóban is 95%-ot csinált, az nyilván jobban, de összehasonlítani úgy lehet, ha mindenki ugyanazt írja.
2016. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanazok a vizsgakörülmények. Az emelt érettséginek országosan egységesnek kell lennie, tízféle különböző vizsgaközponttal nem lehetne az azonos feltételeket biztosítani.
2016. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. jún. 2. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!