Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esetleg van itt fizikatanár?

Esetleg van itt fizikatanár?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne valakire, aki vagy online skype-on, vagy Kecskemét közben személyesen fel tudna készíteni emelt fizika érettségire. Aki ismer ilyen személyt, ne tartsa magában. :)

2016. jún. 7. 08:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Minek arra külön felkészítő?

A legpraktikusabb, ha önállóan készülsz. Ehhez bő segédanyag áll rendelkezésedre:


elmélethez:

-Holics László: Fizika

-Szalay Béla: Fizika

-George Gamow: Fizika


feladatokhoz:

-Dér-Radnai-Soós: Fizikai feladatok (I+II.kötet)

-Zöld színű szakközépiskolai összefoglaló feladatgyűjtemény + szerezz be megoldáskötetet hozzá.


-Narancs színű gimnáziumi összefoglaló feladatgyűjtemény + megoldáskötet.


-Sárga színű Ennyit kell(ene) tudnod c. példatár (két kötetes)



Ezekből kiválóan fel tudsz készülni, ezekben van részletes megoldás a példákhoz.


Az érettségi kísérleti részéhez is van egy könyv, annak nem jut most eszembe a címe. A kísérletek elvégzéséhez meg keresd a középiskolai fizikatanárod. De egyébként jónéhány otthon is elvégezhető belőlük, tudsz csinálni mérési jegyzőkönyvet. A hibaszámításról nem feledkezz meg.


Ha egyéb kérdésed van, kérdezz.

2016. jún. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a könyvek már elég régiek, már másfajta feladatok vannak érettségin is...
2016. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bakker, nem is figyeltem az első kommentet... nem érettségire kell, csak emelt érettségi szint kéne... felsőfokú tanulmányokhoz :) de ha van ötleted, akkor kérlek
2016. nov. 27. 22:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Én fizika tanár vagyok, de Nyugat-Magyarországról. Ha nem érettségire készülsz, akkor jók a fent felsorolt könyvek, de érettségin már más típusúak vannak... mikor én érettségiztem, már akkor volt talán utoljára zöld könyv. Nagyon jó alapok, de az oktatás változott... Kecskemétről nem ismerek senkit.
2016. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor milyen könyveket ajánlanál? Orvosira járok, és nem értem a fizikát, ezért kellene, mert itt már az alapokkal nem foglalkoznak, és csúnya vége lesz, ha nem sikerül megtanulnom.
2016. nov. 27. 23:32
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem a GAMF-on (gépészen) fizikát tanított.

Az egyik legszenzációsabb tanár akivel eddig találkoztam!



Azt nem tudom, hogy vállal-e magándiákot, de egy próbát megér!

2016. nov. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#2, #4 kötekednék azzal, hogy ezek már elavult könyvek lennének.

Szerintem meg az új mozaikos könyvek nem érnek egy kalap sz(a)rt sem!

Ezek a könyvek soha nem avulnak el, mert a fizikai és matematikai alapok időtállóak, nem évülnek el.

Nagyon sokan ezekből a könyvekből készültek fel, biztosan nem véletlen.


Az lehet, hogy változott az oktatás, de max lecsökkent a tananyag. Néhány éve egyik ismerősöm mondta, hogy az ő fiának középiskolában már nem kérik a hidrosztatikát, nem kell tudni a Bernoulli-egyenletet sem, meg hogy a változó forgómozgást sem tanítják már...

Nahát ide süllyesztették a színvonalat.

Viszont atomfizikát állítólag jobban kérik, főleg az emelt érettségin.

Habár aki meg tanulta ezt komolyabban, meg a kvantummechanikát, az tudja h. brutális matematika kell hozzá, így középiskolában csak ízelítőt lehet adni, de inkább azt sem...

2016. nov. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7-es, én nem azt mondtam, hogy elavultak, hiszen ezek tényleg örökérvényű könyvek, de a mai érettségi feladatsorok teljesen más szisztémára épülnek, mint pl. a Dér-Radnai-Soós példatár... ma már más fizikai problémákra helyezik a hangsúly, mint 30 évvel ezelőtt... nem a könyvek avultak el, hanem az oktatás alakult át, ahogy korábban is írtam... szerintem alaposan megtépázták a fizikaoktatást is az elmúlt rendszerek során, már nem fektetnek hangsúlya mélyebb gondolkodást igénylő feladatokra, alapfeladattípusok begyakorlás is bőven elegendő
2016. nov. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8: Nem értem mire gondolsz, miféle más szisztémára épülne az oktatás...

A fizikának már önmagában megvan a maga szisztematikája (magyarosan fogalmazva rendszer -és gondolkodásmódszere) amit nem lehet megváltoztatni önkényesen.

A Dér-Radnai-Soós féle példatár pedig az egyik legkiválóbb, és nem is nagyon tudtak jobbat írni azóta sem.

Az egy dolog, hogy létezik most már egy érettségire felkészítő példatár is, amelynek a megoldáskötete gyakorlatilag tele van hibával... Ez megint az új könyvek sötét oldala, de nem akarom részletezni, aki ért valamit hozzá, az tudja miről beszélek.

A Dér-Radnai-Soós kétkötetes példatárban nem fogsz találni hibát. max nyomdai hibát, akkoriban még ismerték a lektorálás fogalmát.

Nem véletlen hogy változatlan utánnyomások készülnek belőle, mert abból igenis lehet tanulni! (Nemrég láttam egy könyvesboltban, hogy változatlan kiadásban, újranyomva árulják).

Ha valamiből fel lehet készülni az emelt fizika érettségire, akkor a Dér-Radnai-Soós példatár biztosan elsők között kapnak szerepet.

Aki azt mondja, hogy ez nem igaz, az hazudik.


Ugyanis véleményem szerint -példamegoldásra való felkészülés tekintetében- jobb annál nincs, minthogy a diák elolvassa a feladatot, megkísérli megoldani, majd pedig a könyv végén lévő részletes megoldásban (mert ugye ez a példatár nem olyan mint a Mór Ágnes féle, hogy csak odabiggyesztem a végeredményt...) leellenőrzi azt, az esetleges elakadáskor pedig belenéz.


Önálló tanulásra ez a legjobb módszer. Napjainkban, de egyetemre való készüléskor is az önállóság pedig bizony igencsak jókora szerepet tölt be.

2016. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ezt magyarázom, hogy az önálló gondolkodás már nem feltétele az érettséginek, elég tÍpusfeladatok begyakorlása... Dér-Radnai-Soós kötettel tényleg csak annak érdemes foglalkoznia,aki belemélyed a fizikába, de egy érettségi feladatsor megoldása már nem követeli meg a következetes gondolkodást... pl. tippelős rész+pár feladat... régen csak számítási feladatok voltak és ahhoz kapcsolódóan egy-egy elméleti kérdés, de ott se 2-3 közül kellett kiválasztani a helyeset, hanem meg kellett fogalmazni és levezetni a gondolatmenetet.
2016. nov. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!