Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A középfokú nyelvvizsgától...

A középfokú nyelvvizsgától mennyire áll távol a felsőfokú?

Figyelt kérdés

ECL B2 -es angol nyelvvizsgát szereztem 2015.februárjában (szóbeli) és decemberében (írásbeli).

Szeretnék idén decemberben vagy 2017. februárjában felsőfokra menni. Nagyon nagy az elvárás közti különbség? Nyilván több és részletesebben kifejtendő téma van, valamint hosszabb levelet kell írni. De ezen kivül van eltérés?

Valamint még azt szeretném kérdezni, hogy ECL erős nyelvvizsga? Nehezebb, mint pl a BME?

Érdemes lenne inkább BME C1-re menni? Könnyebben teljesíthető?

18L


2016. jún. 7. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Szókincsben számottevő a különbség és a szövegek hosszúságában, összetettségében. Az ECL nem nehezebb, mint a BME.
2016. jún. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

En most csinaltam a c1-et angolbol, kozepszintu tudassal, 68%-ra. Csak gyakorold be a feladatokat. Nekem annyi elonyom volt, hogy barmennyit tudok beszelni es megnyero a kiejtesem, de pl a readinget csak logikaval oldottam meg, az 75% lett, a szavak nagy reszet nem ertettem, csak ertem a nyelv logikáját :D a levelirast kozepfoku szokinccsel irtam meg, 67% lett.

Nem nagyon varnak el manapsag sokat a felsofoku nyelvvizsgan, ha en meg tudtam csinalni.

2016. jún. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!