Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Karinthy Frigyes két tanítási...

Karinthy Frigyes két tanítási nyelvű iskola Budapesten. Vélemény?

Figyelt kérdés
7.es vagyok lassan elkéne döntenem hogyan tovább.. valaki esetleg valami véleményt tanárokról/tanításról, közösségről? Milyen színvonalú? (4.8-9es átlag) megéri oda menni? Melyik tantargyakat nézik? Sima angol magyarra szetetnék menni :)
2016. jún. 7. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Én kb 10 éve jártam oda, szóval nem biztos, hogy még most is helytálló, amit írok.

Elég erős gimnázium, így aztán nem a leghülyébbeket veszik fel (persze van kivétel :D). Magyar és matek a két felvételi tárgy.

Tanárból van jó is, rossz is, igazából embere válogatja, hogy kinek milyen tanítási metódus jön be. Közösség ugyancsak relatív, nem tudom megjósolni, hogy milyen osztályod lesz.

Én a kéttannyelvű tagozatot ajánlanám inkább, ez az iskola fő profilja, erre kiváló, minden másra biztos vannak jobb alternatívák is.

2016. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ott írtam a központi felvételit 2 éve, és szimpatikusak voltak a tanárok. A diákok már kevésbé, de nem láttam ilyen Lakatos Armando fajtákat (ha érted mire gondolok), annyira nem lehet rossz a közösség. Végsősoron nem oda járok, pedig az közelében lakom. Itt a kerületben (nagyon) jó híre van. Ha tovább akarsz tanulni egyetemen, es még nem tudod mi akarsz lenni, akkor mindneképp érdemes odamenned a színvonala miatt. Ha viazont már van valami elképzelésed, akkor inkább egy erősebb szakközépiskolába menj (ahogy én is tettem és nem bántam meg). Mert így azt tanulom nagyobb óraszámban, ami érdekel, és ami nem kell hozzá azt max 1 évig tanuljuk. Ráadásul az emelt érettségire készítenek a szakmai tárgyól, amit KÖTELEZŐ leraknunk.
2016. jún. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs még semmi elképzelésem hogy mi szeretnék lenni viszont egyetemen mindenképp szeretnék végezni :) magyar angol szak jó? Igazából engem csak ah érdekel és eléggé foglalkoztat az angol nyelv elsőtől kezdve kitűnő vagyok belőle és jövőre alapfokot is leteszem :)
2016. jún. 8. 19:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Az angol mindenképp jó választás, mert már szinte alapkövetelmény itt Magyarországon is beszélgetési szinten tudni angolul. Külföld miatt is fontos, szerintem nem kell mondanom miért. A magyarral meg sajnos tapasztalatból mondom hogy semmire sem lehet menni. Az csak egy "alapműveltséget" ad, több ismerősöm továbbtanult magyar szakra, de nem tudnak elhelyezkedni vele, hacsak nem magyartanárok lesznek (vagy neheznek a Tescoba árut feltölteni, vagy a Mekibe krumplit sütni). Az angollal sem lehet önmagában semmit sem kezdeni (kivéve ha fordító/tolmács leszel), mert gondolj bele például itt Magyarországon is hányan munkanélküliek, és beszélnek magyarul. A nyelvtudás már egy alapkövetelmény, és ehhez jön hozzá a végzettség, ami igazán számít!
2016. jún. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
neheznek= mehetnek
2016. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És van kolijuk? Mert sajnos balassagyarmati vagyok Bptol 80km :/
2016. jún. 9. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!