Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz a magyar középszintű...

Nehéz a magyar középszintű szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Sajnos a magyarom elég rossz lett, 24 pont szükséges ahhoz, hogy átmenjek ( többi tantárgy sokkal jobb lett, mind 40 pont felett vannak )és nem megy az irodalom, tételeket is nehezen kezdem el, nem akarat hiány miatt, hanem mert nem szeretem, és nem is megy a magyar irodalom. 50 pontból kellene 24.
2016. jún. 9. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz az, amit az ember nem tud.. Ez erősen függ tőled is, meg attól is, hogy milyen tételt húzol.

Annyi, hogy ha életrajz van benne, azt kb ki tudod nézni az irodalmi atlaszból, illetve a művek a rendelkezésedre állnak, elemezni meg lehet tanulni.. De a nettó tudásanyagot sajnos be kell vinned, ha jó eredményt akarsz (bár amit felsoroltam szerintem a ketteshez már elég).

2016. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tanulj meg minden tételt és nem lesz gond.
2016. jún. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nyelvtan tételeket olvasd át, és az alapvető logikáját tanuld. Az a lényeg h tudd a tétel lényegét és arról tudj rizsázni.


Magyarnál érdemes elolvasni a rövidítettet az egyes tételben szereplő köteteknek. De persze feleléskor ne csak meséld a sztorit hanem mondj ellemzési szempontokat, amik a tételekben vannak. Ha tudod a történetet akkor könyebben megjegyzed az ellemzést

Vers esetén pedig jegyezd meg h mik azok a szók amik ellemzési szempontból lényegesek.

használhatsz szöveggyűjteményt és művet is amikor leülsz tételt kidolgozni

2016. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!