Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a jobb választás, (PSZ,...

Mi a jobb választás, (PSZ, Egyetem, OKJ? )

Figyelt kérdés

Az alap felállás, hogy most végeztem el egy pénzügyi és számviteli ügyintéző OKJ-t.

Lehetőségem adódott rá, hogy szintén ingyen végezzem el a mérlegképes könyvelői képzést. Ami alapból nem el olcsó mulatság.

Azonban nekem a terveim közt szerepel a Pénzügy és Számvitel diploma megszerzése.

Így most két lehetőség közt örlődöm

- Elvégzem a mérlegképest

Jó: Ingyen megszerzem, további tapasztalatok

Rossz: Csúszik az egyetem egy évet.

- Elmegyek egyetemre

Jó: Ez a végső célom, hamarabb elvégzem. Nem igazán szeretnék főállásban könyvelni, diplomával mehetek multikhoz, könyvvizsgálói képzés, jobb fizetés, karrier.

Rossz: Diákhitelt kell igénybe vennem hozzá, mérlegképes plusz tapasztalatai nem lesznek meg, és nem lesz meg magában a mérlegképesem.


22 éves, lány vagyok, szóval az idő miatt sem szeretném tovább húzni. Lassan ideje lenne a saját lábamra állni, és a mérlegképest is ha hozzáveszem 4,5 évről beszélnénk már.



2016. jún. 11. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egyetemre mennék, ha mindenképp ebben az irányban maradsz. Psz képzésen ugyanúgy tanulsz könyvelést és átfogóbb tudást kapsz, mint az okjn kapnál. Szóval gyakorlatilag feleslegesen végeznéd el. Rendben lenne egy plusz papírod, de az egyetemi többet ér és mivel tényleg egy az irány, csak ennyit érne. Tehát, ha a végső célod az egyetem, akkor vágj bele!
2016. jún. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az irány nagyon tetszik. Nem arról van szó, hogy könyvelni nem szeretek, hanem napi 8 órában nem csinálnám. Monoton, és nagy a felelősség is. Hamar bele fásul az ember. Egyéni vállalkozóként meg mégtöbb munka.

Én is az egyetem mellett szeretnék dönteni, illetve két nyelven beszélek felsőfokon. Ezért jobb lenne ha már a diplomába fektetném a kompetenciáim! :)


Köszönöm! :)

2016. jún. 11. 22:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor már csak annyit fűzök hozzá, hogy sok sikert! :)
2016. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy ha számvitel szakirányon szerzed meg a PSZ diplomát sok helyen ki lehet utána váltani a mérlegképes könyvelőiről a papírt, nem kell vizsgázni meg semmi, csak a vizsga díját kell fizetni.
2016. jún. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!