Corvinus GTK vagy BME GTK?

Figyelt kérdés
Választás előtt állok és bizonytalan vagyok. Mostanában elég sokat hallom azt, hogy a Corvinus színvonala romlott, de sokszor pedig azt mondják, hogy a Corvinus a jobb egyetem gazdaságira. Lehetőleg elfogulatlan véleményeket kérek. Köszönöm!

2016. jún. 16. 02:30
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Bármelyiket is választod, mindkettő mellett szólnak és szólni is fognak érvek és ellenérvek. Mivel én is ezt a két helyet jelöltem meg, megpróbáltam sok információt összegyűjteni, hogy jól döntsek, avagy.. kevésbé rosszul.

[Örülök, hogy a BGE-t nem kell tárgyalni, ezt csak így megjegyzem...]

Először is... attól is függhet, hogy államis vagy önköltséges leszel, a BME-n sokkal kedvezőbb lehetőségek vannak az önköltségeseknek, ha csak ilyen formában lenne lehetőségem tanulni, a BME-t választanám. [az önköltséges tandíj a tárgyak számától is függ, így nem kell a semmiért teljes tandíjt fizetni, részletesen a honlap bme honlap tájékoztat]


Ha Államis leszel.. Az ösztöndíjrendszer hasonlóan kedvező, mindkét helyen vannak lehetőségek, ki kell használni, ez nemcsak az iskolán múlik.

Az iskolatársak tekintetében - amit én tapasztaltam - az az, hogy az államilag támogatott hallgatók általában másképp néznek a világra, az önköltségesek [nem a diákhitelesek] hanem akiket otthonról kifizetnek, a szülői függőség miatt [talán] még nem rendelkeznek a megfelelő EQ szinttel sem, az okát nem tudom, de nekem ez a tapasztalatom, (már tanultam felsőoktatásban).

A Corvinus elismertsége még mindig a BME előtt van gazdasági területen, egy 40 éves közgazdászt megkérdeztem arról, hogy véleménye szerint melyiket érdemesebb választani, és habozás nélkül a Corvinust mondta. :) [Ezt persze nem muszáj figyelembe venni]

BME mellett szóló érv, hogy kiemelkedő a nyelvoktatás, a BCE-ről nincs info.

BCE-n lehetséges a 6 félév alatt végzés akár gazdmen/nemzetközi/pénzügy, BME-ről nincs info.

nem a BME mellett szóló érv, hogy az egyetemen belül a GTK-t tartják a legversenyképtelenebb ágnak.

Nekem szempont az, hogy ahol tanulok a társadalom elismerje.

BCE-t védő érv, hogy rengetegen szeretnének bekerülni, de a ponthatárok magassága miatt csak a nagyon jó eredménnyel teljesítők kerülnek be, a legtöbb gyűlöletet a ''túloldalon'' a be nem kerülők szítják, amiért nekik esélyük sem volt eléri a nemzetközin pl a 460-as ponthatárt.


BCE ellen szóló érv, hogy ahhoz képest, hogy növekedett a gazdasági területre jelentkezők száma, a BME-nek sikerült elcsábítani 8-10% diákot tőle. [BME 11%-ról 20%-at vitt most]. Ami a BCE-t mégis védi, hogy akik megjelölték, nagy arányban első helyen. [nemzetközi gazdálkodás 823 jelentkező és 444 első helyen 52%-os arány] [BME 535- 152, 28%-os]

Nem szeretnék dönteni helyetted. Én ezeket az információkat szereztem meg röviden összefoglalva és a teljesség igénye nélkül, ha lenne okom rá a BME-t választanám, de a jelek arra mutatnak, hogy a kevésbé rossz döntés a Corvinus, legalábbis ha államin szeretnél tanulni.

Az elején azért írtam annyira egyértelműen, hogy az önköltséges az mehet a BME-re, mert olyan nagy tátongó különbség nem állapítható meg, hogy még önköltséges formában is a BCE-t kellene választani.

Remélem segítettem :)

2016. jún. 16. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ



Állami helyre pályázok és a Corvinust jeloltem meg elsőnek, de utána elbizonytalanodtam. Eddig akkor úgy néz ki marad a sorrend, de azért várom még a válaszokat :)

2016. jún. 16. 08:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Az első válaszoló egész jól megfogalmazta.. Annyival egészíteném ki, hogy az általános vélekedés az, hogy a BCE-t sokkal de sokkal könnyebb elvégezni, mint a BME ugyanazon szakjait.. És ez állítólag nemcsak annak köszönhető, hogy a BME-n húzósabb/több a tananyag, hanem mert jobban szivatnak is..


A két egyetem közül a BCE-nek nagyobb a presztízse, szval ha régieket kérdezel, akkor egyértelműen a BCE-t fogják javasolni, de ez sokkal inkább amiatt van, hogy az ő emlékeikben még így él az egyetem képzése és nem feltétlenül amiatt, mert ténylegesen jobb is (a munkaerőpiac elég lassan alkalmazkodik, 15-30 év simán kellhet, mire egy szakot kb. oda sorol a piac amennyit valóban ér is).


A BME-n a GTK-sokat valamiért valóban kicsit lenézik (de sztem csak azért van, mert minden más karon úgy általában sokkal több matekot tanulnak mint a GTK-n) és mert a mérnököknek tipikusan nincs meg a gazdasági látásmódja eléggé kifejlődve.. Ez viszont húzó hatással is van a GTK-ra, ezért más egyetemekhez képest (állítólag) BME-n több/alaposabb a matek. Másrészről van egy olyan vélekedés (nem tudom hogy igaz-e), hogy a BME úgy 10 éve egy sor BCE-s oktatót csábított át magához, hogy erősítse a képzéseit, ennek köszönhető az utóbbi időben a BME szárnyalása a BCE-vel szemben..


Ha most kellene választanom a fentiek ellenére én talán mégis a BCE-t választanám. Valamiért úgy érzem, hogy magyar viszonylagban fontosabb a kapcsolati tőke kiépítése, mint a szakmai hozzáértés, így kevésbé súlyoznám a konkrét tanulmányokat, inkább olyan emberekkel tanulnék akik jobban elhiszik magukról, hogy jó pozíciókban fognak dolgozni, mégha kevéssbé is értenek a dolgokhoz.


Nem írtál szakot, de ha esetleg az alkalmazott alkaközgazdaságtan érdekel, akkor egyébként az ELTE-nek van a legjobb képzése e szakon, amely a legjobban közelíti a külföldi egyetemek színvonalait.

2016. jún. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt bejelölném, de a BCEt előrébb, mivel ott általában magasabb a ponthatár úgyhogy logikusabb azt előrébb tenni, amire nehezebb bekerülni. Ha meg nem jön össze még mindig ott a BME. Egyik se egy rossz egyetem, mindkettőn színvonalas a képzés, nem hiszem hogy bármelyikkel rosszul járnál.
2016. jún. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Mindkettővel jól jársz. De a BCE-vel picit mégis jobban. Nem lehet versenyezni az Corvinus nyújtotta lehetőségekkel ezen a területen, legyen szó ösztöndíjakról, Erasmusról, gyakorlati lehetőségekről, vagy diákszervezetekről/szakkolikról. De a BME abszolút megérdemli a második helyet, a BGF-nél színvonalasabb a képzése.
2016. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na, baromi nagy szerencséd van, mert én jártam a BME-GTK és a BCE-GTK-ra is :)


Röviden:

BME: könnyebb bekerülni önköltségesre, jobb a nyelvoktatás, de sokkal nehezebb elvégezni a szakot (buktató tárgyak: matek a1, a2, stat, öko, váll. pénzügyek)

BCE: nehezebb bekerülni, de baromi egyszerű elvégezni és értékesebb is a Corvinusos diploma


Szóval ha van elég pontod és nem akarsz szenvedni, akkor a Corvinust válaszd.

2016. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!