Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt matek érettségire mikor...

Emelt matek érettségire mikor kezdtetek el készülni?

Figyelt kérdés
Mikor találtátok ki, hogy emeltezni akartok? Hogyan készültetek rá, és milyen lett az érettségitek? :)

2016. júl. 1. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Én még a hagyományos rendszerben érettségiztem, de azért nem volt nagyon más, csak nem emelt érettséginek, hanem központi felvételinek hívták, de ugyanúgy az volt az iskolai érettségi is.

11-ben felvettem a matek fakultációt és elkezdtem járni egy 2 éves előkészítőre - de csak 2 hetente volt 1 alkalom. Intenzívebben az érettségi előtti utolsó nyáron kezdtem készülni rá, akkor egy csomó régi felvételi példát (meg hasonlókat felvételire válogatott példatárakból) megcsináltam.

74% lett, nekem elég volt, felvettek vele.

2016. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Idén érettségiztem. Írásbelire 1 hónappal előtte. Megcsináltam kb 15 érettségit össz-vissz. Szóbelire 1napot. 84% lett, és ezzel felvettek a Corvinus államilag támogatottra :DDD
2016. júl. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gimnázium elején már tudtam, hogy műszaki pályára készülök, és matekból fogok emeltezni. Külön az érettségire úgy 12.-ben karácsonyi szünet után kezdtem el készülni, de matek tagozatra+faktra jártam, így megvolt hozzá a háttér. A korábbi évek érettségi feladatait csináltam végig, ha valamivel probléma volt, akkor fakton a tanárom mindig szívesen segített. 90% lett az írásbeli, ezután a szóbeli készülésselmár nem is erőltettem túl magam, mégis javítottam 1%-ot. 2015-ben érettségiztem, bőven elég is lett a pontom BME gépészmérnökire.
2016. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!