Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha korábban volt egy 65%-os...

Ha korábban volt egy 65%-os középszintű matek érettségim, most tennék egy emelt szintű matekot utólag, ami pl.50%-os lenne, akkor tovább tanulásba, egyetemre melyik érne többet?

Figyelt kérdés
Vagy ha már meg van az emelt akkor mindenféle képen azt kell beszámítani hiába lett rosszabb az eredménye százalékban?

2016. júl. 7. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármiből ha csinálsz emeltet, ami eléri a 45% akkor megkapod az 50 pontot. Ahhoz viszont, hogy az iskola számolja az 50 többletpontot is ehhez az emelt eredményéket vinned. Ha a (jobb) közepet számítják be akkor hiába van egy emelted is nem kapod érte a többletpontot. Sajnos én is így jártam, mert azt hittem csinálok emeltet és kapom az 50 pontot és majd beszámíttatok egy jobb eredményt. De nem! Ha kapni akarod az 50 pontot akkor az emeltet számítják be.


Hát nem lehet tudni melyikkel jársz jobban, mert ha csinálsz egy 50% emeltet +50 pont az 100 pontot jelent, viszont ront valamennyit az átlagodon. Viszont ha azt nézzük közepen elég nehéz 100 % csinálni egy érettségit, hogy 100 pontot kapj. Szerintem az emelt 50 jobban megéri.


Viszont ha a közeped lenne egy 85% akkor már nem biztos. Igazából ez a többi tantárgytól is függ, meg attól mit kér az iskola. Remélem érthetően leírtam. Én pont most vagyok ebben benne szóval ha még kell segítség szívesen segítek ;)

2016. júl. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Saját példám tudom Neked hozni, csak én biológiával csináltam! Tavaly érettségiztem közép szinten 4-es lett, de továbbtanuláshoz nagyon is ajánlott egy emelt érettségi, már ugye a plusz 50 pont miatt is. Ha emelt szinten érettségizel minimum 45% el kell érned az össz pontból ,ami 150 pont, ami 67,5 pont! Ha ennyit nem érsz el összesen nem kapod meg a plusz 50 pontot.

Mindenhogy az emelt érettségivel jössz ki jobban, mert közép szintűnél, hiába csinálsz 80% nem kapsz plusz pontot. Vegyünk egy példát, írsz egy középszintű matekot, 80%-al azt, ha duplázod az 160 pont, míg ha emelt érettségin írsz, egy 80%-ost, duplázással 210 pont és ugye még ehhez jön még egy tantárgy amit az adott szakon néznek. Tehát én javaslom neked az emelt érettségit, Remélem segítettem, ha valami zavaros írj nyugodtan. Amúgy merre szeretnél továbbtanulni? :)

2016. júl. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm jó válaszokat kaptam :) Informatika területén mennék tovább, matekból kellene emeltet raknom így utólag, mert az kötelező és mellette az info 68% lett.


Matekból van esetleg tapasztalat, hogy milyen az emelt? Menyire lehet felkészülni rá pár hónap alatt, pl a mostani őszire? Mennyire szívás, vagy azért el lehet érni legalább azt a 45%-ot ha többet nem is?

2016. júl. 7. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon függ az egyéni képességektől.

Az átlagos képesség eetére:

Ha nincs "előéleted" emelt matekból, akkor elég nehéz stabil szintre felkészülni. Pláne, hogy szóbeli is van, és 25 tételnyi elméletet is meg kell tanulni.

Ettől még kiszaladhat egy erős közepes eredmény, de az emelt matek nem egy laza teadélután.

(Évtizedek óta tanítom a tagozatos, ill. az emelt matekot...)

2016. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!