Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely egyetemeken a legszínvona...

Mely egyetemeken a legszínvonalasabb a gépészmérnöki képzés Magyarországon?

Figyelt kérdés
Pontosítva: a BME után? :D

2016. júl. 8. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
ME, ÓE, SZIE, SZE kb ilyen sorrendben
2016. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bme után már a győri, aztán óbudai és miskolci kb egy szint..
2016. júl. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. júl. 9. 07:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Győrt nagyon sokan szidják, amikor szóba jön szakmai konferenciákon, nem egy sztorit hallottam már, hogy a tanári kar mennyire gyenge, meg a többi egyetemről próbálnak meg "átcsábítani" tanárokat. Kikerült hallgatókról is sok sztorit hallottam, de azokból nem csak győriek között vannak "érdekes" esetek, meg egyébként sem szeretek általánosítani. De ettől eltekintve, magyar viszonylatban még a jobbak közé tartozik a Győri Egyetem. De csak magyar viszonylatban.

Ugyanis, ha globálisan vizsgálom a kérdést, akkor mindenhol ugyanolyan gyenge a színvonal az országban és minimum 20 évvel, de inkább 30 évvel el vagyunk maradva egy átlag amerikai egyetemtől is. Sajnos mi leragadtunk a 80-as 90-es években, teljesen újjá kéne reformálni az egyetemi képzést. Kikerül a hallgató a munkaerőpiacra és fogalma sincs alapvető dolgokról. Illetve olyan technológiákat tanult egyetemen, amiket ma már nem is használnak, így csak néz ki a fejéből, hogy most hogy is van ez. Felesleges sorrendeket állítani, mert nálunk a "színvonalas" képzés jelenti a kevésbé rosszat, a "gyengébb színvonalú" egyetemek meg kb. annyit érnek, mintha 3,5 évig csak meseórákra járnának a hallgatók, mert annyira lesznek mérnökök, mint én egyszer operaénekes.

2016. júl. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as: én személy szerint az Óbudai Egyetem és a Szent István Egyetem között vacillálok. Ezek még vállalhatók a tapasztalataid szerint?
2016. júl. 9. 13:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen ezek a jobb egyetemek közé tartoznak magyar viszonylatban.
2016. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2016. júl. 9. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!