Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanulhatnék tovább matemat...

Annie. kérdése:

Hol tanulhatnék tovább matematikával?

Figyelt kérdés
Matekkal szeretnék továbbtanulni de nem tudom hogy mi szeretnék lenni. Nagyon érdekel a matek és az angol, imádom és jó is vagyok belőlük. Ami még egy kicsit érdekel az a fizika és a kémia de ezek annyira nem tudnak lekötni. Nem tudom hol és minek tanuljak. Tudna valaki segíteni?

2016. júl. 10. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Jelentkezhetsz matematika szakra vagy progratervezo informatikusnak, mindkettoben sok matek van, talan utobbival konnyebb elhelyezkedni. :)
2016. júl. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Matek + fizika, kémia --> mérnök

Matek + nyelvek --> gazdaság, menedzsment, pénzügy

Matek --> matematikus, kutató, tanár


Szerintem mindkét irányban nagyon jó lehetőségek vannak, ha érdekel a szakterületen. Én kéttannyelvű gimiben vagyok matek fakton, gazdasági irányban szeretnék továbbtanulni :)

2016. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én hasonló érdeklődési körrel tanulok angol+matek szakos tanárnak. :) De egyébként egy alkalmazott matek BSc-vel elég jól el lehet lenni, vagy onnan tovább (alkmat MSc, vagy biztosítási matek), ezekkel elég jól lehet keresni, főleg a pénzügyivel. Vagy, ha annyira érdekel, és jó vagy belőle, akár mehetsz elméleti matekra is, kutatni (és mellette egyetemen oktatni). A lehetőségek adottak ;) Hajrá!
2016. júl. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mérnökinformatika, programtervező informatika, esetleg vegyészmérnök.

A matematikán, az alkalmazott matematika is jó lehet neked, újabban elég nagy hiány van a oktati minőség tekintetében, ha egyetemi tanári pálya érdekel, akkor elképzelhető, hogy ezt az utat érdemes végigjárni.


egyébként ne érts félre minket, hogy informatikát ajánlunk, a matematika legmagasabb szintjein már a programozást is meglehet érteni. (van ismerősöm aki matematikusként informatika területen dolgozik és hasznát veszi a képességeinek)

Az informatikában nagyon nagy kereseti lehetőség van.

ami még a matek érdeklődéssel lehetséges az alkalmazott közgazdaságtan és a pénzügy matematika elemző (itt nem csak alapozó gazdasági matematika van, hanem az analízistől kezdve amit csak akarsz) természetesen a többi gazdasági szaknál sem hátrány ha kiváló vagy ezen a területen. Sok lehetőséged van, érdemes átgondolni.

2016. júl. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek :)
2016. júl. 16. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!