Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem túl késő 30 éves kor...

Nem túl késő 30 éves kor felett (30-31) elkezdeni karriert építeni vagy egyetemre menni, nem túl késő belevágnom?

Figyelt kérdés

A 20-as éveim szépen elszálltak, semmi komolyat nem tanultam, csak büfészakot, azon belül is asztalosságot, amit utáltam. Nagy seggarc volt az oktató. Mindig üvöltözött meg szekált mindenkit. Rengetegszer megbántam, semmi haszna. Kár volt hagynom hogy a szüleim belekényszerítsenek.


Szeretnék jogász/ügyész lenni, de már 30 vagyok, most jelenleg vidéken élek, OKJ-n letettem a gondozás és ápolást és időseknek segítek havi 80000ft-ért, nem akarom sokáig csinálni.


Nem késő ehhez az újrakezdéshez?


2016. júl. 11. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
NINCS késő. Persze meglehetősen idős pályakezdő leszel, így az első munkahelyed valószínűleg nehezebben tudod megszerezni, mint az átlag. És több áldozatot igényel majd a részedről a tanulás, mint olyasvalakinek, ami még nem kezdett önálló életet, DE! Ha az első munkahelyed megvan, és ott felszedsz 3-5 év szakmai tapasztalatot, akkor már nem leszel hátrányban.
2016. júl. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor itt van esélyem?

Először informatikusságon gondolkoztam mert az is közel áll hozzám de annyira nem vagyok a gép "mestere", de a jog mindig is érdekelt. Kiváltképpen azért, hogy miért olyan "rossz". Főleg akkor kezdett el érdekelni amikor sokszor hallottam olyanról, hogy ha a házamban rám törnek és én védekezem akkor miért helyezhetnek vád alá. Úgyhogy elkezdett érdekelni.


Mellesleg ha 30 évesen kezdem el most az egyetemet akkor mennyi idő amíg jogász leszek? Illetve mennyit keres egy jogász?

2016. júl. 11. 08:57
 3/13 anonim ***** válasza:
5%

ez vicc, 40 évesen kezdhetnél el dolgozni, sokakat 40 évesen cserélik le fiatalabbra.

Ha azt hiszed pár évet boldogan jársz suli és kész akkor tévedsz. Ott is sok h.lye tanár van, csak ott kicsit komolyabb, mint az asztalos és rengeteget kéne fizetned érte.

Áhhh. Az a baj, most se tudod mit akarsz. Gondolom szeretsz netelni, meg hazát védeni, hát ez nagyon sovány.

A nyelvvizsga?


Próbálj meg cnc heggesztő lenni inkább.

2016. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Látom itt is megy a fiatal-fiatal mánia.

De megsúgom neked, hogy a fiatalok komolytalanok.

Múltkor is elment mellettem pár, minden mondatukban megtalálható volt a ge-ci meg a baz-dmeg.


De eléggé vicces hogy manapság a 30 éven felülieket 90 évesként kezelik. De a fő gond az, hogy akárhányszor beleélném magam a tovább tanulásba jön a vén szar vagy húzz anyádba kommentek.

2016. júl. 11. 10:09
 5/13 A kérdező kommentje:

Melelsleg a CNC prog­ra­mo­zó nem lenen jobb vagy valamilyen programozó?


Vagy hogy van ez?

A szakmunkáshoz senki se túl öreg vagy az egyetemhez? :S

2016. júl. 11. 10:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mással foglalkozni, hogy mit mond, kezdj bele, ha most is csak halasztod csak később lessz ennél is diploma :)


Neki nem volt túl késő ? :D

[link]

2016. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

30 évesen is a tanárt okolod, ez a baj.

Egyetemen is ugyanez lesz, de kőművesnek se lennél jó, mert ott is a mestert hibáztatnád.

2016. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
84%

Ne foglalkozz a 32%-os véleményével.Ő minden ilyen kérdésnél igyekszik belerúgni mindenkibe.Ezt azóta csinálja,amióta egyszer rászálltak ezen az oldalon,és a primitív dühét így éli ki,hogy ha az én lovam megdöglött...

Tedd a dolgod,nem lesz egyszerű,de ha igazán jó vagy abban amit csinálsz,akkor senkit nem fog érdekelni hány éves vagy.

2016. júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Találkoztam az elmúlt napokban pár 30%-os károgóval. :D

Lehet egy ember az több nicknéven. Van akinek erre áll fel. :333

2016. júl. 11. 14:32
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én is úgy látom, hogy kicsit késő lehet mondjuk karrier szempontjából, valamint nehézkes.


Most gondolj bele. Kb 5 évet kell tanulnod, ha ügyesen csinálod és nem csúszol, 35 leszel mire a diplomád megkapod és munkába állhatsz ténylegesen jogászként.

Veled szemben pedig RENGETEG 23-25 éves emberke szintén megkapja a diplomát, és megy munkát keresni.


Nem azért mondják neked, hogy "öreg" vagy, mert tényleg az lennél, hanem mert a munkaerőpiacon már szinte mindenki a fiatalokat preferálja.

Tehát hátrányban leszel az első munkahelyed megszerzésénél a fiatalokkal szemben. És a váltásnál is. Elmész új melót keresni, és látják, hogy mondjuk 38 évesen "csak" 3 év munkatapasztalatod van ezen a területen, míg jön egy 30 éves, neki meg mondjuk 5. Valószínűleg őt vennék fel, mert több a tapasztalata, és fiatalabb is.


Persze, ettől függetlenül tanulj, ha ez érdekel.


DE azt is tudnod kell, hogy itt is lesz olyan tanár, aki s*ggarc, aki mindenkit csak szekál.

Vért fogsz izzadni néhány tárggyal, vizsgákon fogsz bukni, aztán újra nekifutni nagy nehezen, ráadásul ha pár éve nem tanultál, akkor igen nehéz lesz visszaszokni az iskolapadba.


Lenne egyáltalán elég pontod? Vagy kell újra érettségizned, nyelvvizsgáznod? Mert az is +1 év, mire mehetsz megint érettségizni, meg hát fel is kell rá készülni, akkor még később kapod meg a diplomád.


Nem azt mondom, hogy ne vágj bele, mert igenis vágj bele, ha ez az álmod, de tudd, hogy kemény menet lesz, sok lemondással járna (pl alig lenne szabadidőd, gondolom nem a szüleid nyakára mennél vissza hogy tartsanak el 5 évig míg tanulsz).


Bár igazából, én nem látom rajtad azt az igazán nagy lelkesedést és eltökéltséget, mert még utána se néztél, hogy hol tanulhatnál, mennyi időbe telne, milyen lehetőségeid vannak, mennyit keres egy jogász, stb. Tehát ezeket te magad megkereshetted volna, ha igazán érdekel a dolog, de inkább itt kérdezed meg, egy anonim oldalon. Ez elég fura.

Csak az álmodozást látom, meg mennyire érdekel, de ennyi.

Valamint azt is tudnod kell, hogy ha nem végzed el az egyetemet, tán vissza kell fizetni a tandíjat. Ebben nem vagyok biztos, még utána kell néznem pontosan, de tán van valami olyan, hogy ha otthagyod az egyetemet/kirúgnak, és egy éven belül nem mész ismét felsőoktatásba, ki kell fizetned az egyetemet.

Ezt is tudnád vállalni, ha nem menne az egyetem?

2016. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!