Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek?...

Mi legyek ha nagy leszek? (Fontos, többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni. Nem tudom hogy mivel foglalkozzak. Sajnos a matek gyakorlással sem megy annyira jól, minden más tantárgy tanulás nélkül igen. :// Jó memóriám van, hamar megjegyzek és megtanulok dolgokat. Rengeteg minden iránt érdeklődöm(biológia, irodalom, idegen nyelvek, művészet..) Mondhatnám inkább humán beállítottságú vagyok. Egy pár éve pszichológián gondolkozom, eléggé foglalkoztat. Tudom, hogy nagyon erősnek kell lenni hozzá, és nem gyerekjáték, igazi elhivatottság, állandó készenlét stb. Szívesen belekezdenék, csak félek hogy nem tudnék elhelyezkedni. Ha tényleg ebbe az irányba megyek tovább, esetleg lediplomázok, hova tudok menni állást keresni? Kórházakba, iskolába? Pszichiáterről mi a véleményetek?(mondjuk az már más)

Véleményeket, tanácsokat szívesen elfogadok. Mondhattok olyan munkákat amik beletartoznak az érdeklődési körömbe. A válaszokat előre is köszönöm. :)



2016. júl. 11. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is, el kéne döntened melyik tárgy iránt mutatod a legnagyobb érdeklődésedet.Ha eldöntötted, akkor menj fel a felvi.hu-ra, ott minden egyes szak le van írva. Azt nem tudom, hogy tanári pályára jó lennél-e, mert nem is ismerlek. Ha minden áron értelmiségi akarsz lenni, és nem tanár, akkor a Bölcsészettudományi Kart ajánlom, és mivel az idegen nyelveket is szereted, megtalálod ott a neked valót. Az idegen nyelv jó választás lehet a te szempontodból, mivel azt írtad, jó a memóriád, és, mint tudjuk, az idegen nyelvhez, főleg az angolhoz elengedhetetlen a memória. Amúgy jó lenne tudni, melyik idegen nyelv megy a legjobban, mert ez nélkül kicsit nehezebb, és ha minden idegen nyelvedet szereted, akkor a Bölcsészettudományi Karnál lesz egy kis gondod.

Ha a biológia iránt mutatsz nagyobb érdeklődést, akkor sok ág között tudsz választani, mint például a mikrobiológia és a neurobiológia.

A művészetet a te szempontodból nem javaslom, mert a művészetben a képelemzés és az ilyenek is benne vannak, és, mint írtad, nem vagy jó matematikában, tehát nem javaslom.

És végül a pszichológia. Nem is tudom. Azt nem félénkeknek találták ki, az biztos, és ha a biológia, az irodalom, az idegen nyelvek stb. jobban érdekel, akkor ne a pszichológiát válaszd. De vigyázz! Ha már attól félsz, hogy nem tudnál elhelyezkedni, akkor a pszichológia nem neked való.

Az a legfőbb, hogy DÖNTENED kell, szétválasztani a dolgokat, mert ha hezitálsz, tépelődsz, és mindegyik irányhoz ragaszkodsz, akkor nem fog menni semmi. Szelektálnod kell, és a végén egy marad, mert az összes többiben találtál olyat, amihez te nem vagy jó.

Sok sikert!

2016. júl. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :) Két idegen nyelvet tanulok, angol, és német. Mindkettő jól megy. Talán az angol picit jobban, németet később kezdtem. A pszichológia iránt már régen érdeklődést mutatok. Türelmes vagyok, toleráns, nyugodt, és kommunikatív. Mindig is érdekelt ez a szakma. :)

Majd meglátom, és még egyszer is köszönöm a választ.

2016. júl. 11. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen.
2016. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kis 👍 hüvelykujj ;)
2016. júl. 12. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!