Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hiába csináltam új, jobb...

Hiába csináltam új, jobb érettségit, a tanulmányi pontba ugyanúgy a tavalyit fogják beleszámolni?

Figyelt kérdés

Össze vagyok zavarodva.


Tavaly az emelt kémia érettségim rosszul sikerült, emiatt nem vettek fel sehova. Újraérettségiztem.


Nézem a pontjaim, 398. Én 408-at számoltam az új érettségivel.

Nézem a részletes leírást: ott a bibi, hogy a tanulmányi pontokon belül, az érettségi átlaghoz a tavalyi, rossz érettségimet számolták bele.

DE AZ ÉRETTSÉGI PONTOKNÁL meg már az új, jó érettségimmel számoltak.

(Igaz, az új érettségim még mindig "feldolgozás alatt" van.)


Most akkor a tanulmányi pontokon belül az érettségi átlagot nem fogják átírni az új, jobb érettségi eredményére? Nem azzal kéne számolni?

Vagy át lesz írva, amint "feldolgozva" lesz teljesen az új érettségim?


Teljesen bepánikoltam, így kb feleslegesen érettségiztem újra. De senki nem mondta, hogy az új érettségit csak az érettségi pontoknál számolják, és a tanulmányi pontokon belül a régivel számolnak, ha ez így van. Ahh, nem tudom. =(


Van valakinek ezzel bármi tapasztalata?



2016. júl. 20. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a felvin világosan le van írva, hogy a tanulmányi pontoknál azt veszik figyelembe, ami az érettségi bizonyítványodban van, hiába érettségizel újra.
2016. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mégis hol van ez leírva? Csak mert én átböngésztem a felvi-t, és nem találtam ilyet, legalábbis nem rémlik.


De így akkor az új érettségi kb "felesleges".

2016. júl. 20. 12:09
 3/9 A kérdező kommentje:

"2. Az érettségi bizonyítványban szereplő meghatározott tárgyak százalékos eredményeinek átlagából."


"Érettségi átlag táblázata


Az érettségi átlag táblázatban a felvételi eljárás szabályai alapján szerepelnek azok az érettségi eredmények, amelyek alapján érettségi átlag számolható. Pipával jelöltük azokat az igazolt eredményeket, amelyek a pontszámítás során beszámításra kerülnek. "


A tanúsítvány is az érettségi bizonyítványban szerepel!

2016. júl. 20. 12:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne felesleges? Azért marhára nem mindegy, hogy a felvételi tárgyad 60 vagy 70%.. 10 pont különbség.
2016. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

"A tanúsítvány is az érettségi bizonyítványban szerepel!"


Hát nem, pont hogy nem, ez a különbség köztük, ezért hívják másképp a tanúsítványt.


Szóval már te is megtaláltad a tájékoztatót, hogy az érettségi bizonyítványban szereplő eredményeket számolhatják csak bele. Ez a kormányrendeletben is félreérthetetlenül le van írva:


423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet 16. § (1)

"A tanulmányi pontokat a jelentkező 9-12. (nyelvi előkészítő esetén 9-13.) évfolyamos középiskolai osztályzataiból és a középiskolai tanulmányok lezárásaként megszerzett érettségi bizonyítványban szereplő vizsgatárgyak százalékos eredményeiből a következő módon kell kiszámolni:

[...]

b) az érettségi bizonyítványban szereplő vizsgaeredmények közül a négy kötelező és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy százalékos eredménye átlagát egész számra kell kerekíteni."


Szerintem ez tök egyértelmű, így nyilván újraérettségizni csak akkor van értelme, ha felvételi tárgyról van szó. Ez egyébként teljesen korrekt, és logikus is.

2016. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
A rendelet kiemelt szakasza azonban nem tesz említést az ismétlő érettségiről, ami szintén érettséginek számít... nyilván a jobb eredményt számítják bele.
2016. júl. 21. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tesz említést, mert nem erről szól. Arról szól, hogy tanulmányi pontot csak konkrétan érettségi bizonyítvány alapján lehet számolni. A keményfedeles bizonyítvány alapján, amit mindenki életében csak egyszer kap meg, hiába érettségizik újra 20 tárgyból is.
2016. júl. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
A jobb eredményt számítják be, ne aggódj!
2016. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 8

A tanulmányi pontba nem.

2016. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!