Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az olvasás mit fejleszt? Ha...

Az olvasás mit fejleszt? Ha mondjuk idegen nyelven olvasok azzal érek valamit?

Figyelt kérdés
Évek óta olvasok idegennyelven könyveket, mindent megértek, mégsem tudok beszélni, ha arra kerül a sor. Ér egyáltalán valamit, vagy felesleges ezzel foglalkoznom?

2016. júl. 20. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az olvasás igen sokat ér, a szókincsed bövül, a mondatszerkezetek belédivódnak.


De a beszédkészséget nem feljleszti, ahhoz beszélni kell.


Ez nemcsak idegen nyelvre érvényes, az anyanyelvre is.


Szóval olvass, mert azzal magát a nyelvet tanulod, de emellett beszélj is, akkor is, ha eleinte nehezen megy

2016. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele, ahogy Te. Megértem a könyveket, nagy szókincsem van, de a beszédkészségem semmi. Mondjuk én le is blokkolok, úgyhogy a szavak háromnegyedét kapásból el is felejtem. Mindenesetre megérni mindenképp megéri, ahogy azt előttem is írták.


Egyébként az írásbeli kommunikáció azért megy? Csak szóban van problémád Neked is? És milyen nyelvről van szó? Mert esetleg, ha olyan, amit én is beszélek, akkor szívesen beszélgetek veled, ha gondolod, rám is rám férne. :)

2016. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem is értem hogy gondoltad, hogy fejleszti az olvasás a beszédkészséget.
2016. júl. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Citromost, ahogy az első is írta:


" Az olvasás igen sokat ér, a szókincsed bövül, a mondatszerkezetek belédivódnak.

"


Ergo, ha a szókincsem bővül, akkor nyilván jobban tudok majd beszélni is + ha a mondat szerkezetek beivódnak, akkor az szintén javítana a beszédemen véleményem szerint.


Utolsó előtti: Angolul tanulok :) Ha te is, akkor szívesen benne lennék a dologban. Jó ötlet!

2016. júl. 20. 20:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is tanultam angolul is, de most abbahagytam, mert most lett meg a nyelvvizsgám belőle. De azért abból is nagyon jól jönne, ha továbbra is tudnám gyakorolni. :) Ha gondolod, írj akkor privátban!
2016. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ok, és hogy tudsz jobban beszélni, ha nem tudod kiejteni a szavakat?
2016. júl. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
citromost: szerintem nem az a baj, hogy nem tudják kiejteni a szavakat, hanem nehezen állít össze mondatokat, illetve beszéd közben nincs ideje gondolkodni, hogy mi hogy jön egymás után.
2016. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ahogy az utolsó mondja. Nem is tudtam volna jobban elmagyarázni :D Igen azt hiszem ez lehet a gond. Olvasásnál ugye van idő gondolkodni, és általában nyugodt környezetben olvasok, nem kell sietni, könnyebben értelmezem a dolgot. :)
2016. júl. 20. 23:15
 9/9 anonim ***** válasza:

A 7. vagyok és én is átéltem ezt a fázist.


Hidd el, csak az a megoldás, hogy beszélsz, akár hibákat is követsz el, de mondani kell. Idövel megszokod a dolgot és menet közben bejönnek az olvasott szavak, kifejezések, és egyre jobban fog menni, ez (is) csak gyakorlás kérdése.

2016. júl. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!