Milyen tapasztalatokkal rendelkeznek azok, akik a PTE TTK földrajz szakán tanulnak/tanultak?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy Szeptember elején szintfelmérő is lesz, ez mennyire nehéz, ha az emelt érettségin jól teljesítettünk? Bizonyára lesz matematika, fizika, kémia és némi biológia tudás is kell, de ezekben mennyire kell elmélyülni? Nyilván többet várnak el a középiskolai tananyagnál, de jóval nehezebb?
2016. júl. 23. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:

ELTE-TTK földrajz szakot kezdtem két éve, akkor felvettem a kapcsolatot több vidéki földrajz szakossal, PTE, DE, SZTE, etc. Mikor rákérdeztem, hogy náluk ezt mennyire nézik, egytől egyig azt mondták, hogy náluk ezt nem íratják meg (annak ellenére, hogy TTK-s szakokon kötelező lenne az év eleji két kritériumvizsga, nem csak földrajzon, minden természettudományin), csak a tanárok szimplán beírják mindenkinek, hogy "teljesítette" és kész. Csak az ELTE az az egyetem, amelyik ezt komolyan veszi, annyira, hogy akinek második félév végéig nem sikerül rajta átmenni (70%-tól engednek át, az év eleji vizsgával együtt 3 lehetőség van megírni), azt el is bocsátja az egyetem. A színvonal ebben is látszik. Meg ha vidékről akarsz az ELTE-re átmenni ugyanarra a szakra később, egy tárgyat sem fog tudni elismertetni, mert arra hivatkoznak, hogy ott nem megfelelően tanítják az anyagot, így az elejéről kell kezdeni. Tapasztalatból mondom, akkor két éve volt egy lány, aki Szegedről ment át, de nem ismerték el egyik kreditjét sem, hiába volt ugyanaz a tantárgy.


Amúgy mi földrajzi helyismeret vizsgára csak 17 oldalnyi névjegyzéket kaptunk, amit tudni kellett (és tömören, folyamatos, vesszővel elválasztott írással, nem oldalanként egy oszlop), matekra meg mindenféle számítás volt, de az tényleg jóval nehezebb, mint az érettségi, sőt, ilyen számítások érettségin nincsenek is, kb. emelt matek lehet. Azon nálunk is kb. 80% megbukott és csak a második vagy az utolsó harmadik vizsgán sikerült átlendülnie. De mondom, ha Pécsre mész, ezzel nem kell foglalkoznod.

2016. júl. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Az ELTE valóban az egyik, talán a legmagasabb színvonalú egyetem Magyarországon. Én is jelentkeztem oda, a pontom is meglenne, de egy vidéki városból Budapest kissé riasztó.
2016. júl. 24. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg "érdekes"
2016. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány pontod van amúgy, és az ELTE-t hányadik helyen jelölted?
2016. júl. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#1 te milyen irányba szakosodtál?

Én Debrecenben jelentkeztem földtajz szakra és sokan azt mondják,hogy ez semmire nem lesz jó.. :\ Én idegenforgalmi szakirányba mennék tovább.

2016. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia! Én már MSc-s vagyok Pécsett, teljesen biztosan nem tudom, milyen szintfelmérőt terveznek, de ha ugyanaz a meggondolás, mint annak idején nálunk is volt, akkor ez egy általános tudást felmérő teszt, aminek tétje nincs, abszolút teljesíthető, nem kérnek nehéz dolgokat, ez inkább csak azért kell, hogy lássák, az adott évfolyamon honnan és hogy induljanak az alapozó tárgyakkal. :)
2016. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az ELTE-t 2. helyen jelöltem meg, de még így is jóval a tavalyi ponthatár felett vagyok 70 ponttal, bár tudom nem olyan sok, de a földrajz szakhoz elég. A 2. évtől viszont történelemből is szeretnék emelt szintű érettségit és a tanári pályát választanám. Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsót.
2016. júl. 24. 21:53
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 Regionális elemző. Tudom, sokan mondják, hogy az ilyen ugyanannyit ér, mint a nyelvszakok, de sose érdekelt, nem fogok azért gazdaságira meg turizmusra menni, mert az a divat. És úgy tervezem, hogy geográfus MSc-re megyek tovább, és ha azt elvégzem, akkor megpróbálok bejutni fizika BSc-re is.
2016. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Egyiket se válaszd. Halott tudomány. Nincs munka. Szenvedés az egész
2018. jan. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!