Nem tudom hogy mi akarok lenni. Hogy tudnék dönteni?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul èrzem magam mert egyszerüen nem tudom eldönteni hogy mivel szeretnèk foglalkozni. 9.osztályos vagyok lassan 16èves. Ami èrdekelne az pl a katonaság de nőkènt nem tudom hogy megállnám e a helyem. Gondolkodtam mèg magyartanári pályán is s habár jó vagyok magyatból úgy èrzem hogy ezt unnám. Nagyon nehéz tudom hogy van időm mèg dönteni de fèlek hogy a körmömre ég a gyertya. Mèg sok más hivatáson is gondolkodtam (pl állatorvos, pszichológus, stb) de egyiknèl sem éreztem hogy "nekem ezt kell csinálni". Szeretnèk jol dönteni és valami olyat csinálni amit szeretek de ... kèrlek segítsetek . Hogy lehetne megtalálni a hozzám illő fogalkozást?

2016. júl. 24. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos a ma elvárják tőled, hogy 15 évesen dönts a jövődről. Ez ugye szerinted is elég abszurd, úgyhogy felesleges rástresszelned. Az ismerőseim nagy része nem azt tanulja, vagy nem abban dolgozik, amit érettségi után elkezdett.
2016. júl. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg abból kiindulni, hogy mit tanulsz szívesen! Miben vagy jó? Melyik órákat élvezed? Humán vagy reál beállítottságú vagy? Én is sokat szenvedtem a továbbtanulással, mégis azt mondom, hogy először ne szakokat keress, hanem irányokat! Próbálj meg elmenni a nyíltnapokra, beszélgess különböző foglalkozású emberekkel! Az iskolák is szoktak szervezni továbbtanulási bemutatókat, tájékoztatót. Ha van rá lehetőséged, menj el nyári táborokba!

A honvédség egy szép hivatás, de elég komoly feltételei vannak. Én is katona szerettem volna lenni (lány vagyok), de szemüvegem van,ez pedig kizáró ok. A magyartanár nagyon erősen humán irány, míg az állatorvoshoz pl bőven kell a kémia-fizika is.

Remélem, segíthettem valamit :)

2016. júl. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Kettes vagyok, ha van kedved beszélgetni, írj nyugodtan privátot :) Én jöbőre fogok érettségizni és még nem tudom, merre tanuljak tovább. Valószínűleg valamilyen gazdasági képzés vagy építészmérnöki lesz, de érdekel a tolmács-fordító lehetőség is (mint mesterszak) valamilyen nyelvszak után.
2016. júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Legyél gépészmérnök
2016. júl. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!