Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két éve érettségiztem nem...

Két éve érettségiztem nem sikerült valami fényesen es nem lett elegendő pontom foiskolahoz, most az őszi érettségi időszakban szeretnek egy érettségit letenni?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő : melyik az a legkönnyebb választható? Tantárgy amiből lehet érettségizni . (info tesi kizárva) Olyat keresek hogy veszek 2 könyvet es csak megkell tanulni ahol lehet sokat rizsazni. /?

Néztem a mezőgazdasági alapismeretek például de várok meg válaszokat mindenképp .

Csak olyanbol lehet tenni amit tanultam iskolában vagy bármilyen szabadon választható ?



2016. júl. 24. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem bármiből, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Ha tanulós tantárgyat akarsz akkor választ a törit vagy a bioszt. Ott igazán tényleg csak rizsáni kell

2016. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
föci,biosz,töri stb
2016. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a legkönnyebb az irodalom érettségi. Az írásbeli csak a szövegértésről szól, a szóbelit pedig bemagolod.

Láttam, hogy előttem írták a törit, de én azt mondom, hogy inkább az irodalmat válaszd.A történelemben is van logika, de ott azért szükséges a lexikális tudás. Idén én is újraérettségiztem töriből is, de az kevésbé lett jó mint az irodalom. 3-4-es voltam gimnáziumban mindig is, ha nem erősséged a történelem akkor ne vágj bele.(természetesen tanultam rá elég rendesen). Pár hónap alatt nem tudsz megtanulni több mint 4 éves anyagot és két évet ki is hagytál. Én egy évet hagytam ki, de sokat felejtettem. Ha pedig jó vagy valamelyik nyelvből akkor tegyél le egy nyelvvizsgát is.

2016. júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megcàfolnàm amit előttem szóló mondott, tavaly 4 év kihagyàs utàn töri középszint 1,5- 2 hónap alatt sok tanulàssal 4 év anyagàt (20. Szàzadot kihagytam) kisebb szerencsével 78% (100% szóbeli). Középiskolàban kettes voltam belőle
2016. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem értem, hogy miért írogattok ilyeneket, hogy pár hónap tanulással nem lehet négy év anyagát. Aki már bekerült a felsőoktatásba, azt pontosan tudja, hogy ó dehogynem. Hogy milyen szánalmas az a tananyag, amin évekig nyammognak a középiskolában. Hacsak nem valami gagyi szakról van szó, akkor már az első szemeszterben több olyan vizsgád is van, amire egyenként több az anyag, mint a komplett érettségidre. A félév kezdetétől pedig 3 és fél hónap múlva már indul a vizsgaidőszak. Szóval, aki pár hónap alatt nem tud felkészülni egy darab érettségi tárgyra, akkor annak úgy is mindegy.
2016. júl. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt nem írta le a kérdező, hogy dolgozik-e. ;) Tehát számításba kell venni az akár 12(!) óra melót. Ezért írtam le, hogy pár hónap alatt nehézkes.

A kérdezőnek: Ha tavasszal csinálod meg még mindig több időd lesz rá készülni. Nekem is megfordult a fejemben az őszi, de a tavaszival reálisabb volt. :)

2016. júl. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként kérdező, miért az őszire? Az idei képzések szempontjából már mindegy, keresztfélévesből meg azért nem olyan fényes a választék februárban. Szóval jó eséllyel jövő szeptembernél hamarabb úgy sem tudnál kezdeni. Így a jövő tavaszi időszak is bőven belefér. Akkorra meg végképp fel tudsz készülni akár mindkét felvételi tárgyból, ha kinézel valami szakot.
2016. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

71% mit kötekedsz?

Ha a kérdezőnek nehézkes a kihagyàs utàn a tanulàs, akkor az. Majd belelendül szorgalommal. Nekem is nehezen ment 4 év utàn. Most egyetemre jàrok (gtk) és sikerült felvenni a tempòt, szóval ezt is càfolnàm.

2016. júl. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért kötekedés? Jellemző a kategóriában, ha valaki megkérdezi, hogy mondjuk egy teljes év alatt fel tud-e készülni egy darab érettségire még arra is azt írogatják neki, hogy úúúúristeeeen, hát nem, hát az négy év anyaga, hát neki csak úgy sikerült, hogy négy évig még különtanárhoz is járt meg csak akkor esetleg, ha napi 8 órát ül felette meg ilyenek.


Vicc.

2016. júl. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!