Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A matek szak mennyire zseniképző?

A matek szak mennyire zseniképző?

Figyelt kérdés
Szeretnék oda járni, de félek, hogy nem lesz elég a stabil emelt matek tudás és az érdeklődés. Úgy hallottam többektől, hogy akik matekra járnak, azok messze az átlag felett voltak mindig belőle. OKTV-n dobogósok voltak, versenyeket nyertek általánostól kezdve stb. Mennyire valós az aggodalmam?

2016. júl. 24. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindenki OKTV dobogós ott valószínűleg. Az viszont igaz, hogy az elméleti és az alkalmazott matematika között jelentős különbség van.


Meg ez erősen általános / középiskola függő. Van akiket készítenek a versenyekre, magas szintű matematika oktatásban részesülnek és van akik nem holott lehet nekik is meglenne hozzá a tehetsége.


Semmiben sincs hátrányban az akinek ugyanúgy megvan a matematika iránti érdeklődése / szorgalma.


[ Egyszer a honlapon beszélgettem egy gyerekkel, állítása szerint mindig az oktv 1-10-ben volt és nagyon el volt szállva magától mikor egyetemre ment. De rájött, hogy sok mindent nem tud még, nem voltak jó jegyei és szerénységet tanult. ]

2016. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm az ELTE matek szakján tanul, nem járt versenyekre meg nem volt matek specializáción gimiben vagy hasonló, csak matek faktra járt. Ehhez képest megy neki a szak, szóval nem feltétlen kell OKTV eredmények hozzá. Logika kell meg kitartás, hogy megtanuld. Elméleti matekban elég sok a magolós rész is, de ha érdekel elvégezhető. Nem kell zseninek lenni, max előny ha az vagy ;)
2016. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Nekem jó néhány tanítványom került az ELTE matek szakra.

Egyikük sem volt zseni, nem is indultak versenyeken.

Azután nagyon is jó szinten elvégezték a matematikus szakot is. Na persze nem elméleti kutató matematikusok lettek, "csak" alkalmazott matekosok, elemzők, stb.

A lényeg az az, hogy nem kell zseninek lenned.

DE!!!!

A legfontosabb, hogy baromi szorgalmas volt mindegyik, és elkötelezett a matek iránt, mármint szerették tanulni.

Ez sokkal nagyobb jelentőségű, mint a zseniség.

Vannak olyanok is, őket azért szeretjük, mert olyanok.

De a zseniségnek megint csak sok hátránya is van, nem kell őket irigyelni.

2016. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolában túlnyomó részt kettes, néha hármas voltam fizikából. Most kutató fizikusnak tanulok már 4 éve úgy, hogy az összes elméleti fizika tárgyam jeles lett kettő leszámítva, azok négyesek. Szóval ennyit arról, hogy mi kell egy szak elvégzéséhez. Nem az számít, hogy most milyen vagy belőle vagy hogy mit csinálsz. Ezt fejben kell eldönteni, el kell döntened, hogy képes akarsz-e lenni rá. Mert hát minden átlagos értelmi képességű ember képes rá, csak iszonyúan sokat kell hozzá melózni és mivel az emberek túlnyomó többsége lusta disznó tanulni inkább azt mondja, hogy ő nem képes rá meg hülye hozzá. Hát nem, csak lusta disznó és a könnyebb utat választja. Szóval azt döntsd el, hogy mennyire akarod ezt csinálni és hogy mennyire szereted.
2016. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ, most már nyugodtabban megyek majd oda :) Mentek a zöldek!
2016. júl. 25. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!