Hogyan válasszak iskolát?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy nyolcadikos leszek és a tanár már az iskolakezdés első hetében kérni fogja az iskola nevét ahová tovább megyek és fogalmam sincs róla. Nem tudom mi az ami érdekel és jó is vagyok benne. Az átlagom 4-5 között mozog. Kedvelem az irodalmat nagyon de úgy érzem, hogy hiába szeretem úgy érzem nem vagyok igazán jó belőle hiába vagyok belőle 5d. Az egyik tanárom már ajánlott ezt azt és azt mondta, hogy egy laboratóriumban képzelne el engem mert csendesebb vagyok de én utálom a kémiát és nincs türelmem ahhoz, hogy órákig vizsgálgassak valamit. Szeretek alkotni és gondoltam a cukrász szakra is de ennél azért többet akarok majd. Gondoltam ügyvédre, rendezvényszervezőre, rendőrre, recepciós, ügyvéd, sztályliszt, lakberendező. Mivel fogalmam sincs, hogy melyíket válasszam eért úgy gondoltam jelentkezem a helyi gimibe és majd utána lesz valami. Csak mezzel is az a gond, hogy rengeteg osztálytársam jön ide és el akarok egy kicsit tőlük válni új barátokat felfedezni.

2016. júl. 25. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj egy gimnáziumba és kész.
2016. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért a sztályliszt így kicsit komoly, párszor felolvastam hangosan míg leesett mire gondolsz:D

Egyébként hülyeségnek tartom ezt az egészet. Egyrészt a középiskola választással nem dől el az életed, másrészt minek kell stresszelni a diákoknak nyáron is azon, hogy szeptember első hetére konkrét tervvel állj elő, hogy mi leszel 10 év múlva.

Még szerintem azért van pár hónapod dönteni, ne görcsölj rá, ne menj csak azért pl kémia szakos gimibe, mert a tanárod egy laborban képzel el téged ..

Ha végképp nincs semmi ötleted, nem tudod melyik tárgy a kedvenced, milyen irányba mennél, akkor én egy nyelvszakot ajánlanék, nyelvet tanulni sosem árt, aztán majd az elkövetkezendő 4 év alatt rájössz, hogy mi is szeretnél valóban lenni.:)

2016. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!