Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy gyógyszerészeti?

Orvosi vagy gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés

Biológia és kémia a mindenem.

Eddig biztos voltam benne, hogy orvosira szeretnék menni, de elbizonytalanodtam. Nagyon érdekelnek az orvosi egyetem tantárgyai. Viszont nem tudom, hogyhogy 6 év után bírnám-e még a 3-6 szakképzést. Úgy hogy egy nőnek valamikor gyereket is kell szülnie és ez az időszak pont a szakképzésbe esik bele. Nem szeretnék vivódni a karrier és a család között. A másik szempont, hogy mindenhonnan azt hallani a médiában, hogy a rezidensek szinte éhbérért dolgoznak. Hogyan lehet így családot alapítani?

A gyógyszerészet is egy gyönyörű hivatásnak tűnik. Arra lennék erre kiváncsi, hogy mennyi a szakmai kihívás hosszútávon? Egy patikai munka nem válik monotonná?


Köszönöm előre is a válaszokat!


17/L



2016. júl. 26. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyen érdeklődéssel tudhatnád, hogy egy nő 25 felett is tud szülni.

Rengeteg női orvos van, 20-30 éve is tudtak orvosi szakma mellett családot alapítani a nők. Nem hiszem, hogy ma ez nagyobb kihívás lenne.

A rezidensek valóban kevés pénzt kapnak, de sajnos annak kell örülni, hogy egyáltalán kap pénzt: pszichológusként hulladék munkát kellene végezned a szakképzés alatt minimálbérért, tanárként rövid a gyakorlat ("csak" 1 év), de pénz nélkül, jogász végzettséggel ügyvédjelöltként még neked kellene fizetned, hogy egy ügyvéd mellett dolgozhass.


Szóval legyél az, ami szeretnél. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

2016. júl. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én is e kettő között vacilálok, menj el nyílt napra, én is azt fogom tenni. Bár én is hozzátenném, hogy sokan írták nekem, akiket eddig megkérdeztem, hogy

a patikai munkát pár éven belül megunták és gyárba mentek el dolgozni, de az nekem egy kicsit idegennek tűnne.

2016. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Én gyógyszerészetet tanulok, szóval jórészt erről tudok nyilatkozni. Az 5 éves képzés után már a kezdőfizetés is jónak számít egy patikában is. Nekem felsőbb évesek azt mondták, hogy gyárba szinte csak PhD képzés elvégzése után tudsz bekerülni (persze lehetnek kivételek). Ez 4 év. Plusz előnyt jelent egy szakgyógyszerészképzés is, ami plusz 2 év. Szóval ha mindenképpen a gyári meló érdekel, akkor itt is nagyon sokat kellene tanulnod. A patikai munka pedig egy idő után természetesen monoton, de nem monotonabb, mint egy szakorvos munkája, aki egymás után fogadja a pácienseket. Egyébként úgy gyógyszerek jönnek, régiek mennek, szóval hosszútávon is jelenthet kihívást ez a hivatás, hiszen nem csupán az 5 egyetemi év alatt megszerzett tudásodat fogod kamatoztatni életed során.
2016. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Az utolsó nagyon hasznos volt.


A szakgyógyszerész képzés mit takar? Nem igazán találni róla semmit a neten.

2016. júl. 26. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Itt megtalálod a 3 szakosodási lehetőséget.

Sajnos én sem látok még nagyon bele ebbe a dologba, lévén, hogy idén még csak a második évemet kezdem. Én is csak annyit tudok a dologról, hogy "várhatóan 2015. július elsejétől lép hatályba az a törvénytervezet, amely törvényileg szabályozva bizonyos munkakörök betöltését szakvizsgához köti, így a kórházi-klinikai valamint a gyógyszertár üzemeltetési-vezetési feladatok ellátását".

Tehát ha gyógyszertár vezető akarsz lenni, akkor szükséges elvégezned, vagy ha kórházi gyógyszerész szeretnél lenni, akkor is.

2016. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a segítséget!
2016. júl. 27. 07:29
 7/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, végül most fogok államvizsgázni a gytk-n. Veled mi újság?
2022. máj. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!