Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az első helyre felvettek...

Az első helyre felvettek egyetemre, de én mégis a második helyen megjelölt szintén felvételt nyert egyetemre akarok menni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem lehet már mit tenni, de mégis nem lenne valami kiskapu? vagy csak önköltséges szakra tudok menni már pótfelvételivel?

2016. júl. 26. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Az első helyre vettek fel. A másodikra nem nyertél felvételt. Azon a listán te már nem szerepelsz. Sajnálom. Ezért volt korábban a sorrendmódosítás.

Pótfelvételin sincs esélyed, mert az jelentkezhet csak, akit sehová nem vettek fel.

2016. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Így van, a sorrend ezért volt fontos. A pótfelvételire csak az jelentkezhet, akit nem vettek fel sehova, vagy nem jelentkezett sehova.

Szeptemberig eldöntheted, hogy beiratkozol, vagy nem. Az első félév úgyis ingyenes, jövőre megpróbálhatod újra a második szakot, de akkor már érdemes elsőnek jelölni.

2016. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 piriiiii ***** válasza:
45%
Hát így jártál...
2016. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

szerintem menj oda ahova felvettek, aztán jövőre jelentkezz a másikba :)

én így csinálnám

2016. júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Melyik egyetemek? És melyik szak?
2016. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos már nem lehet változtatni. Ha most elmész két fél3vet, akkor ez az államisból fogy, de talán beleférhet a terveidbe. Nyilván a teljesített kreditjeidből fogsz tudni elfogadtatni a másik egyetemen. Jövő februárban tudsz felvételizni. Beiratkozhatsz a mostanira és két félévet passzívan is lehetsz, majd a másik helyre beiratkozhatsz, ha újra felvételizel. Passzív esetén nem fogy az államisod, de tudsz diákmunkát vállalok.
2016. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!