Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vettek fel első helyre,...

Nem vettek fel első helyre, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

BME mechatronikára jelentkeztem, 458 volt a ponthatár, nekem 457 pontom van, nem vettek fel. Második helyre BME gépészmérnökit jelöltem meg, ide felvettek. Most nem tudom mi tévő legyek, melyik megoldással járnék jobban... A következő lehetőségekben gondolkodom:


1. Októberben újraírom a matek emelt érettségit, így magasabb lesz az összpontszámom, majd jövőre újrafelvételizek, és jövő szeptemberben elkezdem a mechatronikát. Közben gépészmérnökin is elvégeznék két félévet, így lenne pár közös tárgy amit el tudnék fogadtatni mechatronikán. Majd elvégezném a mechatronikát, mind az alap, mind a mesterszakot.


2. Elvégzem a gépész alapszakot, majd továbbtanulok mechatronika mesterszakon. Ehhez 4-6 tárgyat kellene pluszban teljesítenem amellett hogy elvégzem a gépészt.


3. Elvégzem a gépészmérnöki alap, majd mesterszakot.


Nekem egyelőre a 2. a legszimpatikusabb, de fogalmam sincs melyikkel járnék a legjobban... Úgyhogy ebben szeretnék segítséget kérni



2016. júl. 27. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
ha csak 1 ponttal csúsztál le és mindenképpen a mechatronika (bszki de messze állnak ezek tőlem :D) az álmod akkor az 1-es opció, de szerintem nem fogsz tudni gépész mellett még érettségire is készülni olyan szinten...bár ez csak tőled meg a terhelhetőségedtől függ.
2016. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én is a második lehetőséget választanám. Jól is lakott a kecske, de megmaradt a káposzta. Nem megy el egy éved, de a végkifejlet még is az lesz nagyjából, amit szerettél volna.
2016. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is a másodikat választanám. Szerintem újrafelvételizésnek nincs túl sok értelme, inkább koncentrálj az egyetemre, a gépeszmérnök alapszakkal azért elég sok mindent lehet kezdeni. Legyél nyitott sok mindenre, aztán majd kialakul úgyis a szűkebb érdeklődési köröd, és akkor aszerint tudnál tovább menni mesterszakra.
2016. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Beiratkozol gépészmérnökire, megnézed mintatantervbe, milyen tárgyak vannak első félévben mechatronikán és azokat veszed fel + beadod a szakváltási kérelmedet. Amúgy szerintem első félévben a tárgyak többsége eléggé megegyezik, diszkrét matek, analízis, stb, hisz alapozás
2016. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Alapvetően nekem nem volt annyira álmom a mechatronika... igazából sose tudtam dönteni gépész és mechatronika között... Mivel hogy a mechatronikáról hallottam olyat, hogy igazán nem mélyül el semmilyen területen, csak csipeget innen-onnan.


Nincs első félévben olyan sok közös tárgy amúgy (3 van). A BME-n elég necces szakot váltani, ismerősömtől tudom.


A kérdésem elsősorban arra irányulna, hogy melyik lehetőséggel járok a legjobban, piacképesség és elhelyezkedési lehetőségek terén?

2016. júl. 27. 16:41
 6/11 A kérdező kommentje:
1-es: a szóbeli tételeket még mindig tudom, ebben a pillanatban is képes lennék egy hibátlan szóbelire (ahogy élesben is hibátlan volt). Az írásbelim lett szar sajnos, valami volt velem aznap, a korábbi érettségiket rendre 90% fölé írtam... ez 78 lett :c
2016. júl. 27. 16:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát amúgy szerintem a gépészmérnökivel talán többet is érsz (itthon legálabbis). Ez a mechantronika tipusan olyan dolog, ami nagyon high-tech dolognak hangzik. Persze el lehet azzal is helyezkedni, de a gépészethez összeségében többet fog érteteni egy gépésznmérnök, az elektronikához meg a villamosmérnökök.
2016. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
sztem gépészettel jobban jársz, de ha msc-re mecha-ra mész az is teljesen ok..
2016. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2-3. opció is teljesen jó, nem ad annyival többet a mechatró, elhelyezkedés szempontjából főleg nem. Nxugodtan válaszd bármelyiket, mire MSc-re jutsz, úgyis másképp fogod látni a dolgokat, nem kell már most döntened arról is.

Gratulálok az érettségidhez, nagyon szép eredmény!

2016. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mechatronikán szerintem nem tanulsz annyival többet, hogy megérje a szak. Ha mindkettő érdekel, akkor maradj gépészen. Szerintem ott is van mecha szakirány, de alapvetően ha szabadidődben megtanulsz programozni (C) és megismerkedsz a mikrokontrollerekkel, meg kicsit jobban odafigyelsz az elektro-s tárgyakra, akkor nagyjából tudni fogod mit is tanultál volna a mecha képzésen. Ha ezek bejönnek, akkor mehetsz msc-re mechára, semmit nem vesztesz, sőt inkább csak nyersz azzal, hogy gépész alapszakot végzel.

Kicsit sarkítom ugyan a dolgot, de szerintem így nagyobb rálátásod lesz a dolgokra, könnyebben tudsz majd dönteni, hogy mi is érdekel valójában. Viszont programozni mindenképpen tanulj meg (ha még nem tudsz), mert gépészként is sokszor hasznát veheted (C, Matlab leginkább és hülyén hangzik de a Visal Basic is nagyon hasznos az Excel makrókhoz!)

2016. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!