Hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Emelt fizika eretsegit szeretnek tenni es valami mernoki szakra szeretnek menni. Most megyek 12.-be es mondanatok olyan iranyt, amivel konnyen el tudok helyezkedni majd, es jol keresnék?

2016. júl. 28. 21:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja es szempont hogy allamilag finanszirozott legyen
2016. júl. 28. 21:07
 2/5 anonim válasza:
26%

Bármelyik mérnöki szakkal el tudsz könnyen helyezkedni, előbb találd ki milyen munkát szeretnél, és kövesd vissza hogy ott milyen diplomát kérnek és mit kell csinálni. A mérnök diplomás munkákon alapból sokat lehet keresni, elhelyezkedni meg viszonylag jól el lehet, de külföldön 100%.(van olyan meló is amivel utazgatsz egész európában) Ha biztosra akarsz menni, menyj duális képzésre, ott tanulsz is, dolgozol is, és ha végeztél akkor kapsz munkát a cégnél.


Mondok egy tippet: ha majd érettségizel és tuti hogy mérnöki irányba mennél és sok pontot szeretnél:

- szard le az érettségit. elég mindenből 2-3 -asnak lenned csak legyen meg és kész. Egyedül a fizikád és a matekod legyen 80-90-100% körüli (vagy amit az iskola kér)


ha így csinálod, akkor úgy számolják a pontjaidat hogy: pl matek 86% + Fizika emelt 87% = 173, ezt megszorozzák 2-vel-> 346 + jön rá az emelt utánni 50 pont = 396 pont

Tadá: felvettek mindenhova... a lényeg hogy csak a 2 legfontosabb tantárgyra koncentrálj és nyersz.

2016. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
építészmérnöki elég keresett tudtommal
2016. júl. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az első válaszolóval nem igazán értek egyet

oké, alap hogy az emelt fizikára és a matekra koncentrálj

de a többit se hagyd figyelmen kívül

írásbelire nem kell nagyon készülni, készültök az iskolában és ha ez alatt az egy év alatt szépen megcsinálgatod az érettségiket már jókat írhatsz :) de ne hagyd őket teljesen figyelmen kívül mert ha a többi érettségid is jó lesz sok pontot vihetsz pluszba, és néha nem mindegy hogy 10 ponttal van kevesebb vagy több

pl ha abba az iskolába szeretnél menni amit kinéztél, sok szerencsét majd :)

2016. júl. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

még annyi, ha a két legfontosabb tárgyra koncentráltam volna idén, nem kerültem volna be az áhított iskolámba, amint mondtam, az a 10 pont igen is számít ilyen helyzetben

2016. júl. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!