Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elkezdek egy szakiskolát...

Ha elkezdek egy szakiskolát vagy akármilyen iskolát, akkor tudok jelentkezni egyetemre még mielőtt befejezném?

Figyelt kérdés

A lényeg az lenne hogy érettségi után nem tudtam továbbtanulni azonnal. Dolgoztam egy évet, és így most nem kapok gyermekvédelmi kedvezményt.


Megtehetem-e azt hogy elmegyek valamilyen OKJ-s képzésre, vagy valahová, a lényeg hogy nappali tagozatos legyek. Így megkapnám a +40 pontot és az már nekem elég lenne a felvételihez.


Keresztfélévest terveztem szval nem maradnék ott csak fél évet.


Lehetséges így?



2016. júl. 28. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha csak gyermekvédelmi kedvezményed van, akkor nem kapsz +40 pontot, meg semennyit, sajnos. Csak ha halmozottan hátrányos helyzetű vagy mellette, akkor igen. Ahol adják a gyermekvédelmit, ott kell kérni, hogy állapítsák meg a halmozottan hátrányos helyzetet is. Ha megfelelsz a feltételeknek,akkor meg fogják állapítani, ha nem , akkor nyilván nem. De minimum 280 pontodnak kell lennie a 40 pont nélkül is. A 40-et csak ehhez tudod hozzáadni, kevesebbhez nem lehet.
2016. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!