Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi mennyi suli van manapság...

Mi mennyi suli van manapság ingyen?

Figyelt kérdés

Húgom még fiatal, és azon vitázunk, mennyi szakma van ingyen.

Férjem 35 éves, csak egy szakmunkás bizonyítványa van. (jól keres vele, csak kérdés, meddig bírja fizikailag - vendéglátás). Nem szeretne már iskolába járni, és nagyon drágák is a felnőttképzések.

Húgomnak szintén csak egy szakmája van, most fog estin érettségizni, utána diplomázni is szeretne - munka mellett. Szerinte ingyen van 2 szakma, meg az érettségi, meg a diploma is.

Én nem tudom, mert anno szakmunkás után maradtam, és nappalin érettségiztem is. 2 éve szereztem még egy szakmát OKJ képzésen, természetesen jó sok pénzért.

Manapság mik a lehetőségek? Mi van "ingyen"? Mennyi suli és végzettség, ha már nem pályakezdő az ember?



2016. júl. 29. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen van két OKJ (iskolarendszerű), az első érettségi (ismétlők és szintemelők már fizetősek) és az első diploma.
2016. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát ha én 32 éves vagyok, egy szakmát szakmunkásban szerezetem, érettségim van. Fizetős OKJ tanfolyamon még egy szakmát.

Akkor én is mehetek egy ingyenes OKJ-ra esetleg?


Meg férjem, aki 35, neki csak egy szakmunkás bizonyítványa van, amit anno nappali iskolában szerzett. Akkor ő is kaphat ingyenesen egy OKJ szakmát?

2016. júl. 29. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És mindketten tanulhattok még felsőoktatásban is ingyen. Felsőfokú szakképzésen, alapképzésen, nappali és levelező munkarendben is.
2016. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!