Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szisztok! Szerintetek jól fog...

Szisztok! Szerintetek jól fog menni a szlavisztika (szerb nyelv) SZTE-BTK Szegden, ha perfektül beszélek szerbül és horvátul?

Figyelt kérdés
2016. júl. 31. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Komolyan? Szerinted? Bar ennel kevesebb haszontalan szakot valaszthattal volna ilyen nyelvtudasok birtokaban.
2016. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom vajdasági vagy. Miért nem Újvidékre mész akkor szerbre? Többet érnél el vele szerintem.
2016. júl. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves első.:) szerintem igen is hasznos szak..nem kell lenézni :) idén több volt oda a ponthatar mint a szakok 70% ra.:) üdv
2016. aug. 1. 10:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Második.:) igen,ahogy mondod.:) mert Szeged közeleb van nekem mint Újvidék,emellet jobban szeretem Szegedet,és hidd el sokkal jobb ott egyetmistának lenni mint itt Szerbiában(itt a bérletekre gondolok,ösztöndijak stb) meg hát szeretem nagyon Szegedet :)
2016. aug. 1. 10:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szakot neztem le, hanem hogy ezzel a nyelvtudassal a szakon megszerezheto tudas 80-90%-nak mar most a birtokaban vagy, tehat mehettel volna inkabb oroszra pl. es utana ket kicsi es egy nagy nyelvvel rengeteg lehetoseged lenne tolmacs, fordito mesterkepzessel. A ponthatar pedig nem a szakok hasznossagat, hanem nepszeruseget jeloli.
2016. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" hidd el sokkal jobb ott egyetmistának lenni mint itt Szerbiában(itt a bérletekre gondolok,ösztöndijak stb)"


Én is vajdasági vagyok, és ezen nagyon jót nevettem. :D Egyébként én sem Újvidéken tanulok, nem is állt soha szándékomban, de azért tudom, milyen lehetőségek vannak ott. Kollégium, menza kaja potom pénzbe kerülnek (durván negyedannyi, mint Szegeden), lakásárak is alacsonyabbak, az ösztöndíjak pedig magasabbak. Hallottam ismerősöktől, hogy nem is kell a szüleiktől pénzt kérniük semmire, annyira jó az ösztöndíj összege.

Szóval akkor miről is beszélünk?

Egyébként nem ezért írtam Újvidéket. Csak kíváncsi vagyok, Magyarországon mit szeretnél kezdeni szlavisztikával, szerbbel főleg? Mert elég kicsi rá az igény. Külföldön ezzel pedig maximum mosogatni tudnál.

Ha meg haza akarsz jönni, akkor hidd el, előbb vesznek fel a helyedre olyat, aki szerbiai egyetemen tanult. Illetve nem tudom mennyire érdekel az, hogy mondjuk tanár legyél, mert míg itthoni bölcsész diplomával kérdés nélkül felvesznek tanárnak, addig nem éppen ez a helyzet a magyarországi bölcsész diplomával, külön kellene még tanárnak is szakosodnod.

Jó, most már nyilván hiába beszélek, ha felvettek. Minden bizonnyal jól fog menni neked az egyetem, de szerintem is többet értél volna el egy orosszal.

2016. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolso,hát rendben,te igy latod,én emigy.:) mindenkinek megvan a saját véleménye,és ez okés is igy :) egyébként ugy terveztem hogy fel fogom venni a történelmet a szlavisztika mellé,csak ez másodikban lehetseges csak.:) meg szlavisztikan szinten a 3 szemeszerben kell egy +1 szláv nyelvet választani,na az nekem az orosz lesz :)
2016. aug. 1. 18:26
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és a munkával kapcs,keresnek szegeden forditot,pont szerb-magyart,még az árkádban is van diákmunka ami tolmácsi munka :)
2016. aug. 1. 18:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nincs rá egyáltalán igény, hanem azt, hogy kicsi rá az igény.
2016. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én pont horvát tancsit keresek és pont Szegedre járok egyetemre ekkora véletlent :D
2016. aug. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!