Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvettek tájépítésznek, de...

Felvettek tájépítésznek, de orvos szeretnék lenni, hogy is kell ezt az újrafelvételizést csinálni?

Figyelt kérdés

Tehát az alaphelyzet az, hogy 6 szakot jelöltem be a felvételinél(3 ingyenes+3 amiért fizetsz). Az első háromra orvosi szakokat jelöltem meg, de oda nem vettek fel. A következőkre elegendő pontszámom volt, ezért felvettek tájépítészetre, de úgy döntöttem, még egyszer neki akarok futni az orvosinak.

Azt olvastam létezik egyetemen belüli kar/szakváltás, ott általában költségtérítésesre vesznek át , kreditet számítanak be stb.

Meg van az újrafelvételizés, aminél kb megcsinálok mindent elölről. Kémia és biosz érettségi, és pontszámítás újra.

Nekem ez utóbbi tűnik a járhatóbb útnak, mivel gondolom egy tájépítészeti és egy orvosi szakon nem sok közös tantárgy van, így a kreditszámítás is furán menne, meg pénzem sincs az orvosi féléveire, de akkor hogy is kell ezt?

Nem találtam egyértelmű magyarázatot az eljárás menetéről sajnos.

Mikor kell leadni a jelentkezést?

Melyik iskolában kell az érettségi miatt jelentkezni?

Közben mit kell csinálni az egyetemen ahova épp járok?

Egyáltalán a tanulója maradok e az egyetemnek ahova felvettek, miután újrafelvételizek?

Mi lesz ha nem vesznek fel az újrafelvételinél? Járhatok tovább a szakomra, vagy annak végképp vége?



2016. aug. 1. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi ebben a bonyolult. Ugyanazt csinálod jövőre, mint idén. Kormányhivatalnál jelentkezhetsz.
2016. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ha mindenképpen orvosi a cél, akkor NE iratkozz be most ahova felvettek. csak elbukod az értékes állami féléveidet.ha most elcsöcsölsz egy évet építészeten,majd felvesznek orvosira és ott csúszol az évek során,akkor fizetősen fogod befejezni, mert 1 éved ugrott az építeszet miatt. ne kezdd el. 1-2 milliós tandíjnál nem játék,muszáj az állami félév.

nem tudom hány pontod lett, milyenek lettek az érettségik. a legrosszabbul sikerül 1-2 érettségit érdemes októberben újra megírnod,kijavítani. gondolom a biosz-kémiát írnád újra.

fizetni kell, talán 26 ezer körülit érettséginként. én nagyon ajánlom,hogy októberben csináld. ha májusra hagyod,akkor nagyobb a tét. most ha nem sikerül októberben,akkor még mindig ott lesz májusban a lehetőség..

felvételizni meg ugyanúgy kell, mint ahogy idén csináltad. senkit nem érdekel,hogy iskolába jársz,vagy már végeztél. ugyanúgy kell,csak így neked kell intézni,nem rágják a szádba a tanárok.


átmenni meg nem is tudnál orvosira..akkor mindenki azt csinálná..elmegy egy random szakra és átjelentkezik orvosira:) de nem,újra kell felvételizni.

2016. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ja és ha októberben sikerülne az érettségi és tuti elég pontod lenne,akkor utána tudnál dolgozni,nyelvvizsgát csinálni stb.. nem menne kárba egy éved, ne úgy fogd fel.
2016. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontokba szedem neked.


1.: Ne menj el beiratkozni, mert feleslegesen pazarolnád az államis féléveidet!

2.: Nem vennének át és nem fogadnának el semmit.

3.: Újra kell felvételizned.

4.: Ezt e-felvételin kell majd megtenned, amit majd december közepe táján indítanak el ismét.

5.: Írd újra mindkét emeltet, de majd csak májusban, hogy addig is minél jobban menjenek a dolgok!

6.: Az érettségire a volt középiskoládban vagy a kormányhivatalnál kell jelentkezned és fizetned is kell értük.

7.: Elkezdheted a mostani szakodat is, de nincs értelme.

8.: Általában az érettségire és a felvételire is február 15-ig lehet jelentkezni.

9.: Ha elkezded ezt a szakot és mégsem vesznek fel, akkor is folytathatod természetesen, valamint attól még, hogy ezt elkezded, újrafelvételizhetsz.


Nagyjából ennyi. Sok sikert! Ha van kérdésed, privátban elérsz.

2016. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!