Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az abszolutórium megszerzése...

Az abszolutórium megszerzése hogyan történik?

Figyelt kérdés

Gépészmérnökin tervezek végezni januárban. Az összes eddigi tárgyam meg van, még ősszel lesz 5 tárgy plusz a szakdoga. Ma viszont néztem a Neptunban és valami oknál fogva 181 teljesített kreditem van (pedig az eddig teljesített 6 félév alapján csak 180 kellene legyen..), és nem tudom, hogy ennek mi az oka. Hajszál pontosan emlékszem minden tantárgyra (sajnos) , és az egész mintatentervre és ezért nem tudom, hogy ez mi miatt lehet. A történethez hozzá tartozik, hogy 1. év után nappali tagozatról átjöttem levelezőre, de az összes korábbi tárgyamat beszámították, szóval kreditbe ekkor sem kellene lenni eltérésnek. Kérdésem, hogy az abszolutórim megszerzésénél miket néznek? Egyáltalán nekem kell jeleznem, hogy megcsináltam már mindent, vagy maguktól csinálják az ügyintézők? Miket néznek hozzá? Az, hogy a mintatantervben szereplő összes tárgyam meg van-e és/vagy a kreditek számát? Ha több a kredit akkor mi a helyzet? Minden érdekelne ezzel kapcsolatosan!


Köszönöm!



2016. aug. 3. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha meglesz az öt hátramaradt tárgyad meg a szakdoga ill. annak megvédése, akkor meglesz az abszolutórium - ezt a TO-n figyelik és beírják a leckekönyvbe (Neptun-ba)

Nyelvvizsgád van? Mert akkor kaphatod meg az oklevelet /diplomát

2016. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vissza tudod nézni a neptunos leckekönyvedben az összes tárgyadat. Ha ennyire zavar az a plusz egy kredit, nézd meg honnan jön. Az abszolutóriumnál a mintaterv tárgyait nézik, illetve a krediteknek is meg kell lennie, de nem szokták maximalizálni (legrosszabb esetben ki kell fizetned, ha sokkal több van, mint amennyi elő van írva). Az abszolutórium megszerzése automatikusan (értsd: az ügyintézők által) megtörténik, neked csak jelentkezned kell államvizsgára, vagy védésre, vagy bármire, ami a tanulmányaid végén kötelező.
2016. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Van nyelvvizsgám. A hátralévő 5 tantárgy pedig meg lesz, mert ezek már bőven a "levezetés" kategóriába tartoznak. A szakdoga megvédése (nem tudom máshol hogy van) nekünk az államvizsgával van együtt, és ahhoz hogy mehessen az ember államvizsgázni, ahhoz kell ugye az abszolutórium.


kösz a válaszokat!

2016. aug. 4. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!