Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, idén leszek végzős. Szinte mindenből ötös vagyok, viszont a reál tantárgyakat nem szeretem. Igazából nincs kedvenc tantárgyam, egyik sem érdekel különösebben. Az idegen nyelvekben jó vagyok, viszonylag könnyen tanulom őket. Budapesten szeretnék továbbtanulni, de ötletem sincs hogy milyen egyetemen és milyen szakon.

2016. aug. 5. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
BME-GPK
2016. aug. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Még van egy kis időd hogy eldöntsd mi szeretnél lenni. Én azt javaslom hogy kezdetben zárd ki azokat a dolgokat, amiket semmiképpen sem szeretnél tanulni. Tehát ha nem szereted a reál tárgyakat, akkor nyilván nem jöhetnek szóba a mérnöki, orvosi, informatikai és a főbb gazdasági szakok sem. Válogass a humán szakok között. Ha szereted a nyelveket akkor jelentkezz valamilyen nyelv szakra. Célszerű olyan nyelvet választanod amit hazánkban kevesen beszélnek, de a világon fontos szerepet töltenek be. Gondolok itt olyan nyelvekre mint pl: kínai, japán, koreai, de akár egy olasz vagy egy francia nyelvel is lehetőséged lehet elhelyezkedni pl. tolmácsként. De akár a tanári pályán is gondolkodhatsz.
2016. aug. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amiket leírsz, az alapján nem lehet mondani semmit. Ha semmi nem érdekel, akkor miért vagy ötös mindenből?


Itt valami ellentmondás van, ez nyílvánvaló.


Tolmács, fordító, idegenvezető ami neked talán jó lehet, márha a nyelvekből tényleg magas szinten vagy.

2016. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a tanácsokat, a tolmácsot már javasolták többen is, de nem tudom, hogy élvezném-e azt a munkát vagy nekem való lenne-e. Igazság szerint ez a problémám, hogy nem tudom milyen területen érezném jól magam és élvezném amit csinálok. Azt gondolom, hogy vannak szakmák amiket mindenki ismer (gondolok itt orvosra, tanárra, tolmácsra, ügyvédre) de ezeken kívül még ezer más létezik amikről még nem is hallottam vagy nem tudom, hogy pontosan mit takar. És így szerintem nehezebb választani és dönteni a továbbtanulást illetően.
2016. aug. 6. 13:22
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 Próbáltam minden lényeges dolgot leírni, de nyilván nem tudok elmesélni mindent magamról. Szerintem pedig nincs ellentmondás. Ötös vagyok a tantárgyakból, mert ennyi idősen az a feladatom, hogy iskolába járjak és tanuljak, valamint szükségem lehet rájuk a továbbtanulásnál. És mivel nem kell órákat szenvednem a könyvek fölött, hogy megtanuljak valamit, jó jegyeket szoktam kapni. Véleményem szerint ehhez nem kell, hogy érdekeljen az, amit tanulok.
2016. aug. 6. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:

"Véleményem szerint ehhez nem kell, hogy érdekeljen az, amit tanulok."


Ez azért furcsa és viszonylag kevesek által hangoztatott megállapítás.


Neked kéne látnod igazándiból, hogy mégis mi érdekelne. Mi az ami iránt motívációt érzel?!


Volt -e olyan, hogy szabadidődben esetleg pluszban foglalkoztál valamelyik tárggyal, pusztán azért mert mondjuk érdekelt a dolog háttere részletesebben?


Úgy gondolom, mindenképp ilyen irányba kellene elindulnod, vagyis feltárni azt, mi az ami után nagyobb érdeklődést mutatsz.


Kell legyen ilyen, mégha eddig nem is említetted. Értem ezalatt, hogy egyenletes teljesítményt nyújtottál valamennyi tárgyból, de mégis azt kell érezned, melyikben, és milyen terület iránt van nagyobb hajlandóságod.


Szóval ezekre a kérdésekre kell felderíteni a helyes választ, valamint mérlegelni a dolgokat...

2016. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
76%
Reált nem szereted, humán meg nem köt le ha jól értem. Viszont értelmes okos lány vagy. Ebből az következik hogy nagyfokú szabadságvágyad van, nem szereted a kötöttségeket viszont az intelligenciádat szeretnéd hasznosítani. Nos én vagy valamilyen művészeti pályát ajánlok mondjuk képzőművészet valamely ágát, vagy független esetleg utazó újságíró, tudósító, vagy pedig politikai, politikusi hívatást. Itt szükséges az intellektus, nagyfokú kötetlenséggel dolgozhatsz és jól fizet mindegyik.
2016. aug. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!