Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyésznek, vegyészmérnöknek,...

Vegyésznek, vegyészmérnöknek, gyógyszerésznek, tanárnak vagy minek menjek? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval.... :D Kicsit különös lehet a kérdés és a megfogalmazás, de igazából csak annyi a dolgok lényege hogy bizonytalan vagyok :/ Nagyon-nagyon sok minden érdekel, amikor elhatározok valamit, akkor azt véghez is viszem (jobbára :D)

Folytatásképpen mindenképp meg kell említenem, hogy még viszonylag fiatal vagyok, de (szerintem) a céljaink kitűzését nem kezdhetjük elég korán, mert a megvalósítás rengeteg időt emészt fel, és abból nincs vesztegetni valónk :) Tehát!... nyolcadikban (így év elején, hirtelen) elkezdett érdekelni a kémia, ezért (ahogy korábban írtam) a matek mellett persze (ami már elsős korom óta érdekel) arra kezdtem koncentrálni (persze a színötös átlagot megpróbáltam fenntartani mindenből ;)) és a felvételimre persze :D Szóval elsőnek jelöltem egy jó nevű gimnázium kémia szakát, ahová felvettek. :D Még év végéig nyertem versenyeket matekból, és kezdett foglalkoztatni, így nyár második felének derekán, hogy mégis, minek készüljek a gimnáziumból? Mert kémia+matek .... azaz sok mindent kiadhat a gép :D (a fizika-matek szakot azért nem jelöltem mert a fizika nem nagy kedvenc-bár ki tudja?- :D) Szerintetek melyiket válasszam, persze utánaolvastam mindnek, tanárként matekot akarnék tanítani gimnáziumban, vagy előadóként egyetemen is akár, a vegyész úgy tudom, a kémiát elméleti szinten mélyíti el jobban, laborban dolgozik, a vegyészmérnök ipari méretben vitelez ki, menedzsmentet, gépészetet tanul, kell nyelvvizsga, stb. Olyat is hallottam, hogy utóbbi ugyanannyi kémiát tanul, és a laborban is megállhatja a helyét, miközben a vegyész nem tudná felügyelni az ipari folyamatokat :/ (Nem vagyok túl tájékozott, ha ez eddig nem szúrt volna szemet, azért megemlítem:D) Bevallom, a gyógyszerésznek nem néztem utána nagyon, de az is érdekelne, a gyógyszeripar a vegyészmérnöki esetében is :D Na a kérdésem az lenne viszont, hogy mely egyetemeken lehetne tanulni az alábbi szakmákat, hol érdemes, esetleg melyikkel éri meg jobban elhelyezkedni, külföldön akár, miből kell emeltezni az egyetemre, melyikhez kell nyelvvizsga, és khmm.... esetleg, hogy hozzávetőleges viszonyításban melyik keres jobban, melyik enged több szabadidőt, melyik nem, stb. :D Bocsánat a kisregényért, és ha hülyeségeket írtam, csak ez most (így derült égből villámcsapásként) nagyon elkezdett foglalkoztatni, végül is, kit ne foglalkoztatna a pályaválasztás? :) Kösz, hogy végigolvastad, pláne ha még válaszolsz is :D



2016. aug. 6. 00:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

te se vagy sznob az a lenyeg.. lepj be a kozmunka programba

ott legalabb ember maradsz

2016. aug. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Ha Ausztriába mész, akkor vegyész, biológus (labor szakirány) vagy gyógyszerész. Ezekkel vannak ismerősök gyógyszergyárakban.
2016. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%

"a céljaink kitűzését nem kezdhetjük elég korán,"


Ezzel nem értek egyet. Annyit változik a személyiség a pubertás utolsó éveiben, hogy ami 16 évesen illett hozzád, lehet, hogy húsz évesen fényévekre lesz. Pont ez az az időszak, amiben nem érdemes kapkodni. A megvalósítás sem tart sokáig, egy év alatt akármilyen felvételire fel lehet készülni. Nem érdemes kapkodni.

2016. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha a kémia érdekel ezen szakok mindegyike jó lehet. Az a lényeges inkább, hogy jó egyetemre jelentkezz majd (pl. ELTE, BME, SE, ha itthon és nagyon sokféle, ha külföldön).


Minél hamarabb érdemes belefogni önálló tudományos kutatómunkába pl. a kutató diák mozgalom segítségével, mert így derül ki, hogy tényleg ez érdekel-e és tényleg tehetséges vagy-e benne, de akárhogyan is ebből tanulsz szakmailag is legtöbbet és a gondolkodásmódod is így fejlődik legjobban.


[link]

2016. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Szia! :)

Én annyit javaolsolnék, hogy egyelőre a tantárgyakra koncentrálj, mint eddig, azzal nem lőhetsz mellé. Ha matek-kémia emeltezel majd, még akkor is lesz időd válogatni, ha akár az összes általad írt szakot bejelölöd.

Ezt csak azért írom, mert tényleg sok minden fog még változni addig. Személyes tapasztalatból írom, én az utolsó évben gondoltam meg magam jogász/politológia irányról orvosira, ami azért igen éles kanyar.

Ha nagyon érdekelnek a tárgyak, mehetsz általános szakokra is, pl. ELTE kémia, matek, ezekkel kutatni meg tanítani mindenképpen lehet, illetve utána specializálódni másra, annyira nem vagyok képben, javaslom a felvi.hu-t.

A gyógyszerész szerintem nagyon specifikus, persze ha ahhoz érzel elhivatottságot, akkor nagyon szép, viszont olyan végzettséggel talán kicsit be vagy határolva, szerintem vegyész/vegyészmérnökként több a lehetőséged. (De azért várd meg, míg valaki érintett is nyilatkozik, csak én így gondolom.)

Sok sikert, jó tanulást! :)

2016. aug. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Én most emelteztem matekból és kémiából és a vegyész mellett döntöttem a kutatások és a labormunka miatt, illetve a vegyészek nagyon nagyon sok kémiát tanulnak, jóval többet a mérnököknél, ők viszont több matekot és fizikát (a magasabb szintű matek hiányozni fog, de majd felveszem pluszba azt is :D). Egyébként külföldön kezdem el az egyetemet. Amit tudok javasolni az az, hogy egyelőre a gimire koncentrálj, tanulj jól, mert még sokat változhat az érdeklődésed pl. én nyolcadik és tizedik között akartam lenni orvos, építészmérnök, bionikai mérnök, mechatronikai mérnök és aztán jött a szerelem a kémiával, ami már lassan három éve tart. Szóval sok dolog változhat, légy nyitott az új dolgokra és megtalálod az utad te is :) (Egyébként én a felsoroltakból a vegyészt és a vegyeszmérnököt ajánlom)
2016. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
30%
Megertem a problemad en is igy vagyok. de a lenyeg hogy a vegyesz gyogyszeresz szakma szerintem is erdekes de mar kinotte magat... szoval az 1800as es 1900as evekben mindent kifejlesztettek nagyjabol ugyhogy te max elado lehetsz. mar bocs. a matek tanar szerintem... hat... most a klikk rohadtul atvette a hatalmat nem elnek jobban tanarok mint a a kllikk elott.. nem lesz eszkozod a tanitasra csak a mit te veszel meg... viszont amar erdekel a matek akkor menj el kozgazdasznak vagyis bankar nak vagy aogy hivod de az jol keres kell hozza a matek az elore tervezes, a konkurencia leolvasasa (tudd h mit fog lepni egyes helyzetekben es jo vagy a tobbi szemeben! :) ) en is ezt a szakmat valasztom.
2016. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem mindegyik jó választás, manapság a természettudományos szakmák keresettek. Én pont hogy a gyógyszerészt választanám, mert úgy tudom, hogy rengeteg lehetőség van később és elég jól is keres. Ha pedig nem akarsz "eladó" lenni, akkor ott a gyár vagy a fordítói munka és a fizetés sem rossz. Ha bizonytalan vagy a BME vegyészmérnöki képzéséből mesteren van gyógyszerész-vegyész, akkor még lenne időd eldönteni, hogy melyik legyen.
2016. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"az 1800as es 1900as evekben mindent kifejlesztettek nagyjabol"


Ülj le fiam, egyes. Látszik hogy gőzöd nincs a vegyiparról, szóval nem kezdek itt írogatni neked polimerekről meg nanotechnológiáról, mert úgysem értenéd, legyen elég annyi hogy közel sem fejlesztettünk ki mindent :)

2016. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Huh, köszi mindenkinek a válaszokat! :)

Nézegettem a honlapot, és elolvastam amiket találtam, köszi, de ezt (ahogyan ott is írták) inkább 17-18 éves korban érdemes elkezdeni, addig meg inkább a gimire koncentrálni :D Attól függetlenül nagyon érdekes volt, és ki tudja? :) Még elgondolkozom rajta :D

Az is igaz persze, hogy még változhatnak az elképzeléseim, de természetesen, a keresgélés és a célkitűzögetés nem azt jelenti, hogy semmi mást nem veszek figyelembe, hanem hogy megpróbálok (a cél érdekében) koncentrálni a kémiára, matekra, amiket alapból szeretek, sőt, ha nagyon kell, a fizikával is megbirkózom :D Ahogy ti is ajánlottátok többen, nekem is a vegyész/vegyészmérnök szakma tűnik ígéretesebbnek, tanárnak hatodik és nyolcadik között akartam menni, ötödikes koromban pedig mindenképpen professzornak akartam menni :D Szóóóóóval...... igen, lehet hogy az évek alatt ez még változik, de első osztálytól a matek nem változott és remélem a kémia sem fog :D Még egyszer köszi a válaszokat :)

2016. aug. 7. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!