Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha grafikus dizájner akarok...

Ha grafikus dizájner akarok lenni, akkor milyen szakra menjek közéssuliban?

Figyelt kérdés
Évek óta tetszik már a Photoshop, meg versenyekre is jelentkezek. A szüleim azt akarják informatikus legyek, de nekem ez jobban tetszik. Valaki?

2016. aug. 10. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igen tudok olyan szakról, ami erre épülne. A PS használatának megtanulása nem tölt ki egy egész szakot. Legújabb divat ismeretét megint csak nem lehet tanítani. Marad az alkotáshoz való érzék, amit valami művészeti szakon tudnak megtanítani, de az meg kevésbé lesz digitális, szóval vállalnod kell, hogy bajlódsz a kézrajzzal, ami ugyan nem baj, mert sokkal könnyebb firkálni a terveket benne, mint PS-ben. A művészetben nem vagyok jártas, de valami rajzszakot keress. Az informatikai képzésnek nincs köze a PS-hez és a rajzoláshoz, noha önmagában hasznos tud lenni. De a designer munka is jócskán kifizetendő tud lenni.
2016. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz ! :)
2016. aug. 10. 13:17
 3/4 anonim ***** válasza:

A rajzot mindenképp ajánlom. A PS-t vagy valamelyik vektoros rajzolót akár magadtól is meg tudod tanulni.

Érettségi után meg felvételizhetsz tervezőgrafika szakra.

2016. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Teljesen mindegy milyenre mész.

Érettségi a lényeg. Utána el lehet végezni okj-s tanfolyamot vagy irány az egyetem.

Nem tudom persze, hogy mi közül lehet választani...

Nem feltétlen kell művész suli.

És PS-en belül mi érdekel? Fotókat retusálsz? Festesz? Szórólapot gyártasz? Webdesign?

Hogy képzeled el, mivel fogsz foglalkozni?

2016. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!