Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most ballagtam 10. osztályból...

Most ballagtam 10. osztályból és idén felmentettek matekból. Van még esélyem?

Figyelt kérdés
Szerencse vagy sem majd kiderül de így legalább nem veszik el az esélyem egy jó érettségire ugyan is minden más jól megy(jól=4,5)Így felvennének majd egy marketing manager szakra?Tudom,hogy kell oda is matek de nem az összeadás,szorzás,osztás,kivonás,grafikonok,táblázatok,dia grammok nem mennek ha nem a bonyolultabb egyenletek szóval én megküzdenék velük.De!Vajon így felvennének erre a szakra,hogy felmentésem van?

2016. aug. 11. 13:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%
Miért mentettek fel?
2016. aug. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Mivel nem kötelező a matekérettségi, ezért felvehetnek, de egyetemen ne számíts arra, hogy alapok nélkül teljesíteni tudod a matekos tárgyakat.
2016. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

1/2:A tanárom javasolta mivel már csak a melatekra tanultam szinte és még így sem ment meg már kezdett kihatni a többi tárgyra is.

2/2:Vagy nem olvastad végéig vagy csak nem volt túl pontos a válasz(Ezt Nehogy sértésnek vedd)De az alapok mennek ezt le írtam.Nem hiszem,hogy egy marketinges cosinus függvényekkel fog bajlódni.Légszi kicsit pontosítsd mire gondoltál! :)

2016. aug. 11. 15:47
 4/25 A kérdező kommentje:
Vagy egyetemen alapból vannak olyan tárgyak ahol direkt komolyabb a matek?De mégis csak marketingrőr van szó és nem közgazdaságról.
2016. aug. 11. 15:48
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon el vagy tévedve. A kereskedelem és marketing szak (amire te gondolsz) alapból 2 félév matekkal indul, ahol nem csak trigonometrikus függvények lesznek (az általad említett cosinus függvényekkel együtt), hanem deriválás, integrálás, második félévben pedig valószínűségszámítás. Az alapok nem azt jelentik hogy tudsz összeadni, hanem hogy a gimis matekot teljesen elsajátítottad. Ha 10.-ben abbahagytad a matekot, akkor esélyed sincs semmilyen gazdaságis szakon.
2016. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ezt vehetem egy 100%-ig biztos válasznak?
2016. aug. 11. 16:48
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

[link]

[link]


Ez két egyetemi tantervháló. tölsd le, és nyisd meg, itt láthatod, hogy van matek bőven statisztika, üzleti statisztika, pénzügytan, matematika alapok 1-2, számvitel stb stb)


Tehát szükséged lesz egy matek tudásra, ami több az általános ismereteknél, és nem fognak felvenni felmentéssel (talán különbözeti vizsgával,talán, de akkor mindegy lenne ha nem is lenne felmentésed).

2016. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Nagyon hasznos volt.
2016. aug. 11. 17:01
 9/25 anonim ***** válasza:
71%
Ha most abbahagyod a matekot, akkor teljesen esélytelen vagy. Ez biztos. Én a helyedben, ha biztosan ezt a pályát szeretném, kerítenék egy magántanárt, aki az alapoktól átvesz velem mindent. A matek mindenkinek picit máshogy logikus. Lehet egy másik megközelítésre van szükséged.
2016. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Esetleg tudsz vmi tanácsot adni,hogy merre tovább?Nem azt várom,hogy helyettem dönts csak lehet,hogy te jobban át látod ezeket a dolgokat mint én...nem tudom.Az orvostudomány ki lőve az nagyon nem érdekel.Az infót szeretem de az megint csak matek.
2016. aug. 11. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!