Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok véleményeket mondani...

Tudnátok véleményeket mondani a diákhitel 2-ről?

Figyelt kérdés
Felvettek az egyetemre, viszont csak fizetósre. Mik a tapasztalataitok róla? Tényldg egy óriási csapda, amiből szinte lehetetlen kimászni?
2016. aug. 12. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül csapda, csak okosan kell felhasználni. A dh 2 a legkedvezőbb hitelek egyike, de azért mégis csak hitel. Nem muszáj viszont az egész tandíjat megkérned. Azt tudom javasolni, hogy a dh-t ne a tanulmányaid finanszírozására, hanem csak annak kiegészítésére használd. Persze ez nehéz lesz, mert azt jelenti, hogy dolgoznod kell, és amit összegyűjtöttél a tandíjhoz a fizetésedből, ahhoz adod hozzá a diákhitelt.


Amit semmiképp se ajánlok, hogy emiatt ad fel a tanulmányaidat, mert akkor meg már mindegy, hogy érettségivel nem vesznek fel sehová dolgozni vagy egyetem után hitelt kell törleszteni. Bár ma már a diplomának sincs túl nagy értéke, de még mindig többre mész vele.

2016. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Matektanár vagyok, mégis homokba dugtam a fejemet, évek teltek el, mire megnéztem egy egyenlegközlőt:


5000-t kellet kb havonta fizetnem. Tök jó! Csak???


1 milla után nagyon leegyszerűsítve kb. 100.000 az éves kamat, költség.


Évi 12×5000=60000 amit befizettem, tehát 40ezerrel nőtt a tartozásom... 4 év után figyeltem oda!


A lényeg: nevannyit fizess majd, amennyit elvárnak, hanem számold ki:

Éves thm osztva 12-vel... Na ez fedezi a kamatot, költségeket. Ennél többet fizess önként és dalolva! Amennyivel többet fizetsz, annyival csökken a tőkéd.


Ha erre odafigyelsz, nem esel csapdába, lesz egy jó diplomád, ami amúgy nem lehetne. Hajrá!


Még egy dolog. Tegyél félre előre pár havi törlesztőt, mert rögtön a diploma után fizetned kell majd, nem várnak rá, hogy munkát találj! Júniusban diplomázol, júliusban már fizetned kell!

2016. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kedves második, abban tényleg nagyon igazad van, hogy a törlesztést minél nagyobb összeggel kell kezdeni, ez nagyon fontos.

Abban viszont kevésbé, hogy nem várnak rád. De igen, várnak, három hónapod van arra, hogy elkezdj törleszteni. Sőt, ha folytatod a tanulmányaidat, még akkor sem kell elkezdened törleszteni, ha amúgy államisra vettek fel. (Bár nem érdemes elhúzni a törlesztés idejét, jobb minél hamarabb a lehető legmagasabb összeggel megkezdeni.)

2016. aug. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, megnéztem. Úgy emlékszem, volt olyan időszak, hogy azonnal kellett fizetni. De csak volt. De az is rémlik, mikor én vettem fel, 13 éve, talán a munkába állásra is vártak észszerű keretek között.
2016. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ó, az úgy már más, ezt viszont én nem tudtam.
2016. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi csapda. A DH2 talán a legértelmesebb hitel, de a DH1-gyel sincs semmi gond, csak kicsit magasabb a kamata. Igen, vannak, akik megszívták a Diákhitellel, de az az ő figyelmetlenségükre vezethető vissza. Teljesen korrekt hitel, mindent nyomon tudsz követni, előtörlesztésre bármikor lehetőséged van, alacsony a kamat, nem is nagyon cseszegetnek, ha a minimumot befizeted, stb.
2016. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!