Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha állatorvos akarok lenni,...

Ha állatorvos akarok lenni, akkor gimnáziumba vagy szakközép iskolába kell majd menni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mi a kettő közti különbség?Annyi,hogy a szakközépbe nincs érettségi és a gimnáziumban meg van?Akkor ez esetben nekem gimnáziumot kell majd választani,igaz?Gimi hány évig van?És ha a gimit kijárom,utána jön a Szent István Egyetem állatorvosi kara,és ennyi,igaz?Ez összesen hány év?Tehát ha minden jól megy és nem bukok meg,akkor hány évesen fogom befejezni az iskolát?
2010. ápr. 19. 16:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és a gimiben/szakközép iskolában ugyanazok a tantárgyak mint általánosban,csak pl.biológiából több van?Ez a több mennyit jelent?És van mondjuk rajz is meg tesi is?
2010. ápr. 19. 16:34
 2/3 czibles ***** válasza:

mind a 2 ad érettségit. szakközép azért szakköép mert ott kapsz egy szakmai alapozást (hol többet, hol kevesebbet), de viszont a kémia, biológia, földrajz az nagyon minimál programon megy. nah már most neked pont a kémia és biológia fog kelleni, tehát gimi kell neked.


alapból mind a kettő 4éves, kivéve ha kéttannyelvű vagy nyelvielőkészítőbe mész, azok 5 évesek.


az egyetem, ha jól tudom (állat)orvosi karon 5 éves képzés megy.


viszont mire te odakerülsz 1000X meg fog változni a rendszer.

2010. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 czibles ***** válasza:

szakközép*


tantárgyaid nem fognak változni, csak kibővitik az ismereteidet belőlük. ugyan-olyan tárgyaid lesznek mint 8ban.

hogy miből mennyid lesz az függ az iskolától is, hogy milyen beállítottságú.

2010. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!