Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki 80-100 % -os emelt kémiát...

Aki 80-100 % -os emelt kémiát írt, meg tudná mondani hogy napi vagy heti bontásban hány órát tanult kémiát?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok a készségek fontosságával. Akinek nem megy több időre van szükség, ez érthető. Erre való tekintettel, le tudnátok még írni nekem azt is hogy mennyire áltatok hadilábon a tantárggyal a kezdetekkor? :) Köszönöm szépen. Szerintetek jó emelt érettségihez 1 év alatt naponta hány órát kell tanulni?

2016. aug. 15. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem bár ez csak személyes de annak aki ilyet ír az 3 évet keményen belenyomott a kémiába...

Emelt szinten pedig ne hidd azt hogy 80-100%-ot el tudsz érni 1 év alatt... Osztálytársam emeltezett matekból 1 évnyi tanár után lett lett 37 vagy 57 pontja (pont a plusz pontokról csúszott le)

Szerintem ilyenben ne is reménykedj ha csak nincs napi 4-5-8 órád kémiázni.

2016. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Tanàrral sem érte el a 60t? Ez súlyos. Az érettségi nem a Mount Everest. Aki tanul meg tudja jól írni. Az 1 ismerőse durván tojt az egészre az az igazság.
2016. aug. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

8 hónap alatt lett 75%. (Igaz, nekem 65-70% volt a cél, tehát ha nekem 80+% kellett volna, akkor nyilván többet tanulok).

Nyelvi osztályba jártam, nem volt fakt, és csak 10. osztályig tanultunk kémiát - de azért elég jó alapjaim voltak.

Ami a számítási példákat illeti, ősszel elkezdtem megoldani az Ötösöm lesz... példatárat, és fél év alatt mindet megcsináltam. Ez esténként 1,5-2 óra számolást jelentett, legalább hetente ötször.

Elméletet sokkal kevesebbet tanultam, januártól kb. 30-60 percet tanultam, 3-4 alkalommal hetente.

A kísérleteket 1-2 héttel az írásbeli előtt kezdtem el átnézni.

2016. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 80%-os írásbeli nagyon jónak számít. Ha ehhez hasonló eredményt akarsz elérni, akkor napi szinten 2-3 órát célszerű foglalkozni a kémiával (főleg ha az alapjaid hiányosak). Az érettségi közel fele számítás, ezért a típusfeladatokon, majd az előző évek feladatain is végig kell menned. Sokat segíthet egy fakultáció, egy jó tanfolyam vagy magántanár.
2016. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
1 hónapot tanultam rá. 82%-os lett összesen. Az írásbeli pedig 73%-os. Én csak azért tanultam rá ilyen keveset, mert lusta vagyok, és mindent az utolsó pillanatra hagyok. De szerencsére van hozzá érzékem. :) Ne foglalkozz azzal, hogy itt mit írnak. Általában rosszindulatúak itt az emberek. Szerintem, ha van rá egy éved, akkor napi 4-5 óra CSAK KÉMIA tanulás elég. Ebben benne van az elmélet és a számolás is. De fontos, hogy folyamatosan ismételj mellette és oldj meg feladatokat, hogy tudd alkalmazni a megtanult dolgokat. Mert csak ekkor van értelme.
2016. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Nem megbecsülhető, amióta tudok olvasni, matematika, fizika meg kémiakönyveket olvasok legszívesebben.
2016. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan érettségire viszonylag keveset készültem, órákra átnéztem egyszer, meg dolgozatokra előtte nap 1 órát tanultam. Sok feladatot meg korábbi érettségit oldottam. A legfontosabb, hogy megtanulj gondolkodni, mert sokan abba buknak bele, hogy a könyvet bemagolják, de a gyakorlatban nem tudják alkalmazni a tudást. 97% lett végül az emeltem.
2016. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!