Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek orvos diszkalkuliával,...

Lehetek orvos diszkalkuliával, tanulási nehézségekkel, figyelemzavarral?

Figyelt kérdés

2016. aug. 15. 16:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Inkább abba gondolj bele, ha el is végzed, rajtad ember életek múlnak, mennyire kockázatos is?
2016. aug. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Orvos nem csak a klinikumban dolgozhat. Megtalálhatod a saját helyed a rendszerben.
2016. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Jó de mi van ha mondjuk olyan szakmát, olyan szakterületet választok ahol kevésbé mulik rajtam az emberélet. pl. neurologia? abban most is eléggé tehetséges vagyok, a neurologus orvosom szerint és a legtöbb antidepresszánst gyűlölöm direkt nem irnék fel senkinek se ilyeneket csak ahol nagyon indokolt meg vannak enyhébb antidepik amik nem butitanak meg tolerálhatóbbak is pl. a moklobemid és a tianeptin mind a kettő növeli a szellemi teljesitményt. Én egyébként gyógyszerekkel megpróbáltam növelni a kognitiv funkcioimat, ezeknek a gyogyszereknek tapasztalatom szerint nincs v enyhék a mellékhatásaik és ki lehet őket védeni. és sok orvos meg olyan balfsz azt hiszik mindent megtehetnek mert látástól vakulásig tanultak és más nem képes letenni az orvosit. Én amugy a neurologiát igen könnyen tanulom nincsenek ezen a területen tanulási nehézségeim. a tudomány meg lehetővé teszi h serkentsem az agysejtjeimet akkor nyilván élek vele mert aki kocsival megy az gyorsabban ér oda egy helyre mint gyalog v biciklivel.
2016. aug. 15. 16:47
 4/21 A kérdező kommentje:
Lehetnék mondjuk idegtudos engem ez a terület érdekel, többek között a pszichofarmakológia és az összes ismerősöm meg az orvosaim szerint okosabb vagyok és az enyhe értelmi fogyatékosság nem látszik meg rajtam.
2016. aug. 15. 16:48
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Minden klinikai orvos munkáján emberek élete múlik, nem csak a szívsebészén, hanem egy ortopédusén is mondjuk. Hiába nincs élet-halál között a beteg, ha az életminőségén tud változtatni, már azzal is változtat az életén. A neurológia pedig nem könnyű, 6 évet végigszívott, a diploma kapujában állók is rettegnek a szigorlattól, de már olyan is hallottam, hogy végzett neurológus pályát módosított, mert nem bírta a felelősséggel járó stresszt. "Csak" ennyire nyugis, könnyű szakterület a neurológia (pl. egy stroke-nál beavatkozni elég stresszes dolog).

A serkentőkről pedig annyit, hogy ne gondold, hogy az orvostanhallgatók nem élnek vele (már amihez hozzájutnak), a példádnál maradva pedig nem mindegy, hogy valaki egy Suzuki-ba, vagy egy Porsche-ba tankol.

2016. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem lehetsz. Akinek tényleg nehézségei vannak a tanulással, az még talán a felvételit sem tudná abszolválni. Az meg egy dolog, hogy téged mennyire érdekel a neurológia. Leszel negyed, ötödéves orvostanhallgató, amíg egyáltalán tanulsz is neurológiát. Mi lesz a többi tárggyal? Anatómia, szövettan, biokémia, élettan? Akinek tanulási nehézségei vannak, az hogy akarja megérteni az élettani, kórélettani összefüggéseket? Hogy akarja azt a több ezer anatómiai képletet megtanulni úgy, hogy közben mégis egységben látja az emberi testet, érti, hogy mi miből jön és mivel van összefüggésben?

Egyes egyetemeken még matematikát is oktatnak. Ez alól a PTE biztosan kivétel (ide járok), de biometria néven futó statisztika itt is van. Az első két féléves kémiához pedig kell tudni számolni is, habár hozzátenném, hogy még fele annyit sem, mint kémia érettségihez, ami a felvételi része. És diszkalkuliád van. Mint mondtam, jó eséllyel már sajnos a felvételin elcsúsznál, pedig az szó szerint csak a jéghegy csúcsa...

2016. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem akarlak eltántorítani, de kell számolgatni. Első félévben a DOTÉn van biostatisztika tárgy, ahol statisztikai próbákat, valószínűséget kell számolni. Emellett nagyon sokat kell tanulni a későbbi években, mert hihetetlen mennyiségű anyagot kell elsajátítani. Ha úgy gondolod, hogy menne, akkor mindent bele! :)
2016. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
És mások miért képesek rá? mert szerintem eléggé igazságtalan más képes mindezekre én meg nem! mi a különbség köztük és köztem? nagyon előnytelennek tartom akik fullos photografikus memoriával születnek és életük minden pillanatára emlékeznek a fejükbe ugy látják az anyagot mintha le lenne fényképezve...Amugy ha az orvosi nem megy mi van ha esetleg a biológiát próbálnám meg utána humánbiosz vagy idegtudomány szakosodással? Én ha beled*glök akkor is megcsinálom még ha napi 10-20 tablettát kell szedjek akkor is megcsinálom megmutatom ezeknek a szemeteknek hogy igen is én is tudok tanulni meg le akarok alázni mindenkit kiváncsi vagyok mi lesz ebből ha elvileg némely gyógyszer hülyit akkor elvileg kéne lenne olyannak is ami okosit! mind a neurotranszmitter rendszerekre való kihatás által és nem magukat a neurotranszmittereket növelem meg hanem a receptorok érzékenységét meg sűrűségét nagyjából ugyanolyan hatás engem nemérdekel bármit megteszek csak ne haljak meg hülyeként
2016. aug. 15. 19:05
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem igazságos. Én sem kapok hisztériás rohamot, amiért nem vagyok 178 cm és soha nem lehetek Victoria's secret modell.

Hogy miylen szemeteket akarsz te megslázni, azt nem tudom, de bosszúból, mert jól megmutatásból ne akarj orvos lenni. Így születtél, így jártál. Ha te magad definiálod hülyének azt, aki diskalkuliás meg figyelemzavaros, akkor milyen joggal várod el másoktól, hogy képesnek tartsanak ennek a szaknak az elvégzésére? Egyébként a biológia szaknak pontosan ugyanazok lesznek a buktatói, mint amit korábban leírtam az orvosiról. Ennyit tudok mondani. Az okoskodást, hogy milyen szereket ismersz, meg hagyd meg azoknak, akiket érdekel. A másik kérdésednél is az az érzésem, hogy te inkább cssak fel akarsz vágni, hogy miket ismersz, miközben az, hogy felsorolsz 4-5 szakkifejezést meg hatóanyagot még halvány fingod nem lesz az orvoslásról, az egész hivatásról.

2016. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként aki ennyire összefüggéstelenül ír, aki ennyire nem képes odafigyelni a helyesírásra, legalább nyomokban, annak joggal feltételezem, hogy pont ilyen káosz uralkodik a fejében. Tapasztalat alapján... Neked előbb saját magadat kéne helyre tenni, a saját problémádat helyén kezelni és aztán elgondolkodni, hogy való e neked ez a hivatás. Hiszen, aki saját magával nincs kibékülve, aki arra nem képes, hogy tisztességesen megfogalmazza, mi is a valós problémája (nem csak azért, mert esetleg műveletlen vagy, de látszik, hogy bizonytalan vagy, hogy te magad sem tudod, hogy most mit is akarsz tulajdonképpen), az hogy a fenébe akar embereket kezelni? Embereket megérteni? Emberekkel face to face rossz hírt közölni? Stb stb
2016. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!