Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem lehet akárkiből orvos?

Miért nem lehet akárkiből orvos?

Figyelt kérdés
Mitől olyan speciálisok az orvosok h napi 100-200 oldalt át tudnak seggelni aztán olyan szemetek meg önzők azt hiszik bármit megtehetnek orvosi diplomával?

2016. aug. 15. 17:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%

Volt a közelbúltban valami rossz tapasztalatod? Mit történt?

(Egyáltalán nem mindenki ilyen. Köztudatban igen, az orvosi a legnehezebb, de természetesen egyéni képességek is hozzájárulnak ehhez. )

2016. aug. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Vannak olyan szerek amik növelik a jelenlegi képességek kiaknázását. Azokat miért nem használják/miért nincsenek elterjedve köztudatban? Mind olyan szerek melyek egyébként vmilyen kognitiv zavarra, deficitre, narkolepsziára netán alzheimer-parkinsonra v ADHD-re írnak fel! Ilyen pl. a Sermion(nicergolin)-Nootropil(piracetám) meg az NMDA antagonista memantin. Én próbáltam ezekkel kisérletezni, van egy jópofa orvosom aki ezeket felirogatja, ezeknek nagyjából nulla a mellékhatása, én igen is szeretnék nagyon orvos lenni meg világhírű idegtudós addig amig saját egészségemet nem veszélyeztetem és mások életét nem veszélyeztetem addig ennek nem kellene gondnak lennie. Én ebben a témában kutaotk/tanulmányozok, sztem mindenkiben ugyanaz a humán potenciál van és ki lehet aknázni gyógyszerekkel egy rakat hatásmechanizmussal pl. Acetilkolin-glutamat növelése majd dopamin-norepinefrin növelése biztonságos indirekt módszerrel meg prolil endopeptidáz gátlók- ciklikus adenozin monofoszfát növelők kellenek meg idegnövekedési faktor serkentők meg nem tom mit hagytam még ki. igazság szerint a neurotranszmitterek nagyon hozzájárulnak a tanulóképességhez. ha én megnövelem a receptorok érzékenységét meg sürüségét olyan eredményt ellehet érni mintha azokat növelném meg indirekten. Mellekhatasok minimalisak/ki lehet védeni őket lassan már 9 hónapja használom ezeket a szereket és igazából nekem tanulási nehézségeim vannak enyhe mentalis retardacio ami nem látszik meg azért kell na meg endokrin betegségeim befolyásolják a kognitiv funkcioimat. Én ezeket kutatom sztem ha vki elserkenti az agysejtjeit egy egész farmakokinetikás hatású rahedli gyógyszerrel bárkiből lehet jó tanuló a fotografikus memóriája is akinek van annak köze van a neurotranszmitterekhez idegi kémiához.
2016. aug. 15. 17:25
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Tudod miért nem lehet mindenkiből orvos? Mert le kell ülni a fenekére és tanulni. Nagyon sokat, sok évig. Nem csak a felfogóképességén meg a "kémián" múlik, hogy be tud-e nyalni többszáz oldalt (amit egyébként inkább érteni kell, mint bemagolni), hanem hogy mennyire képes megülni hosszú órákig egy helyben, akár éjszakába nyúlóan, akár heteken keresztül (egy-egy vizsgaidőszakban előfordulhat, hogy olyan 10-12 órát kell tanulni naponta, ha nem is végig 7 héten keresztül, de a felében biztosan, de a maradék hetekben is vagy 8 órát). Fegyelem kell hozzá, türelem, stressztűrő-képesség (puszira nem engednek át senkit vizsgán, sőt, egyesek inkább azt tapogatózzák, min lehet megbuktatni, tanulás közben erre is kell készülni lelkiekben), akinek ez nincs meg, az kihullik. Akiben nincs meg, hogy most sincs buli, mozi, stb, ahogy múlthéten sem volt, és valószínűleg jövőhéten sem lesz, sőt, a barátokat, családot is háttérbe kell szorítani, akár teljesen, akiben nincs meg a kitartás, az nem fogja tudni megcsinálni, szedhet rá akármilyen bogyót.

Amúgy meg, arról a sokezer alkalomról senki sem beszél, mikor az orvos készséges, segít, magyaráz, megpróbál kihúzni a fekáliából, miután te évekig magasról tettél a saját egészségedre, csak arról a tizen-huszon alkalomról meg orvosról, aki hibázik vagy emberileg nem való a pályára. (Arról nem beszélve, mikor jön a beteg és diktálja, hogy mit írjon fel meg hova utalja be, mert ő kiguglizta...)

2016. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
Ja, és az orvosi egyetem meg egy olyan közeg, ahol már a kitűnők közül is a teteje van bent és halad előre, akik már kiskoruk óta tanulják a seggelés művészetét és egy nagyon erős mezőnyben felvételiztek.
2016. aug. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
és akkor még a sok kcsog orvos felirjak a benzodiazepineket meg a függőségeket okozó szereket. amugy meg a Ritalin nevü gyógyszernek a hatásáról hallottam és sok gyerek aki megkapja 7-8 évesen ugy tud ülni egy helybe mint egy kis szelid bárány és nyugodtan maradnak képesek 8 órán át egyhelyre koncentrálni anélkül h a figyelmük elterelődne. ba*szki sztem annak a hatását lehet reprodukálni imitálni olyan szerrel ami nem okoz függőséget meg ami egyáltalán nem káros.. de ha bele is döglök én nem fogom eltürni h hülyének mondjanak az emberek a sok orvos meg büszkélkedhet aztán nemértem miért különböznek azok tőlem ugyanolyan büdöset s*zarnak meg h*gyoznak sok ember meg issza a kávét literszámra nyilván az is segit h több energiája motivációja legyen az embernek de nekem ennél több kell és nem érdekel de vhogy felserkentem magam a csúcsba a 10%-közé akkor se fog érdekelni ha az egészségemet vágom tönkre(azért törekszek h ne) mert számít igen is ne ugy nézzenek rám mint egy darab fosra én már mindenütt azt érzem h konkurencia van és versenyezni kell és mivel engem kitaszitottak állandóan az iskolából a tanulási nehézségek miatt ezután majd őket fogom én... nem érdekel.
2016. aug. 15. 19:12
 6/28 A kérdező kommentje:
amugy meg hiába seggelsz ha nem fogod fel, nem érted a dolgot h mit jelent nyilván azért nem lesz értelmi fogyatékos meg tanulási nehézség-diszlexia-diszkalkuliásból orvos meg a gyenge felfogoképességűekből...
2016. aug. 15. 19:15
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Most neked mi a,kérdésed?

Orvos azért nem lehet akárkiből, mert egy tremoros félkarú szikéje alá akkor sem feküdnék be, ha egyébként mindenképpen meghalnék amúgy. Orvosként (kivétel a kutatórorvos persze, de addig is el kell jutni) emberekkel fogsz foglalkozni. Sokszor a beteg számára mind mentális, mind pedig fizikailag kell kellemetlen vizsgálatot elvégezned úgy, hogy kôzben te is tudd kezelni a szituációt. Pl belgyógyászat gyakorlaton, ami nálunk harmadévtől van, adott esetben muszáj rektális digitális vizsgálatot végezni. Ha most kimennék az utcára, hogy ki lenne az a nem egészségügyi dolgozó, aki feldugná az ujját egy másik ember hátsójába, szerinted hányan jelentkeznének?

Vagy egy olyan ember, aki dislexiás, disgraphiás, hogy akar akár egy receptet is megírni? Persze el sem jutna addig, hiszen már az első félévbe kihull az, akinek TÉNYLEG ilyen nehézségei vannak.

Hogy szemetek, meg önzőek, azt kikérem magamnak! Mint minden szakmában, így az orvosok között is vannak kontárok. De különbség van aközött, aki tényleg egy paraszt és aközött, aki ügyelt 12 órát éjszaka, aztán megy a rendelésére, ahol már 100-an ülnek, teszem azt amúgy is stresszes, mert emberből van és épp összeveszett a párjával, vagy beteg a gyermeke, de nem mondhatja le a betegeit a saját kisfiáért, mert akkor micsoda mocskos szemétláda az orvos...

És tudod mit? Aki tényleg képes azt a mennyiséget megtanulni és utána az emberek nagy része által tisztelt jó orvos lesz belőle, az igenis büszke lehet magára! Párom édesanyja a legjobb fogorvos a világon, mindenki szereti, mert türelmes, elmond mindent és minden skillje megvan, ami kell egy fogorvosnak. De neki is van, hogy rossz napja van és a legutolsó dolog, ami érdekli, az a 128. beteg, akinek a fél pofája rohad kifele, mert fogkefét nem fogott a kezébe még, de mint fogorvos mégis el kell látnia, pedig nem érdemli meg. Sokan nem érdemlik meg. Sokakat nem is érdekli. De mint orvos, soha nem mondhatod ezt meg és nem válogathatsz, hogy kit látsz el.

2016. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Hát én orvos akarok lenni akkor mit csináljak! egyszerüen nem birom nem birom elviselni mikor a háziorvos a szemembe röhög és mondja: majd akkor kérj számon mikor diplomád lesz...merthogy összevesztem vele a gyógyszerekkel kapcsolatban. én akkor inkább meg akarok halni mert a valóságba már ugy se leszek orvos minek élni?! rám ne mondják azt h értelmi fogyatékos-diszcalculiás-diszgráfiás, tanulási nehézséges, enyhe kognitiv zavaros,mentális retardált stb. akkor inkább nem élek kész! eldöntöttem mindenkinek joga van ott abbahagyni az életet ahol akarja
2016. aug. 15. 19:20
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked igazából pszichológusra van szükséged, hogy valahogy felülemelkedj a kisebbségi-komplexusodon, mert tisztán látszik, hogy küzdesz vele.

"amugy meg a Ritalin nevü gyógyszernek a hatásáról hallottam és sok gyerek aki megkapja 7-8 évesen ugy tud ülni egy helybe mint egy kis szelid bárány és nyugodtan maradnak képesek 8 órán át egyhelyre koncentrálni anélkül h a figyelmük elterelődne"

Ez eleve nem egészséges, másrészt akár hiszed, akár nem, az orvosok azért próbálnak törekedni arra, hogy ne tömjék tele a beteget gyógyszerrel. A gyógyszer nem arra való, hogy szuperembereket kreáljunk, hanem hogy visszaállítsuk az adott személy normális állapotát, vagy legalább eljuttassuk addig, hogy normális életet tudjon élni a társadalomban.

" én már mindenütt azt érzem h konkurencia van és versenyezni kell"

Tudod milyen az orvosira a felvételi, meg utána az egyetem? Folyamatos versengés, mindenki konkurencia, ráadásul olyan közegben, ahol amúgy mindenki a legjobb 10%-ból jött, az alap, mesterségesen nem turbózott képességeivel. Ha azt akarod, hogy ne kelljen versengni folyamatosan, ne ezen a pályán gondolkodj.

"mivel engem kitaszitottak állandóan az iskolából a tanulási nehézségek miatt ezután majd őket fogom én..."

Ez után a mondat után pedig ne a képességeid miatt, hanem a természeted miatt ne legyél orvos. Ha veled nem empatikusak az emberek, akkor te se leszel mással? Helló, ez a pálya az empátiáról is szól, nem csak a receptorokról! Ráadásul szidod itt az orvosokat, hogy milyen szívtelenek, miközben saját magad szeretnél mindenki felett állni...

2016. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Hát igen, akkor meg nekem kellenek a gyógyszerek h felvigyenek normális szintre h ellehessen viselni az életet mert ez igy nem fair! Nem a konkurencia-versenyzés a problémám épp ellenkezőleg mindent meg akarok próbálni h jobb legyek mint a másik. Igazából bennem meg van az empátia csak a sok ember kiölte belőlem én meg akarom mutatni az embereknek h más vagyok annyira utálom magam egy lusta dögnek gondolnak én annyi gyógyszert össze szedek amennyit csak tudok persze fokozatosan és jól kitervezve, és meg fogom mutatni mindenkinek h még se vagyok hülye....előbbit meg kicsit tulreagáltam. Szted mindenkinek vigyorognia kéne még annak is akinek sz*r az élete, m1 bármilyen helyzetben van? Amúgy meg miért nem arra való h szuperembereket kreáljunk? Mondd meg. én is küzdök figyelemzavarral csak nem diagnosztizálták 21 éves korba már lehetetlen ADHD-s diagnózist szerezni meg egyébként a világ teremti meg a szükséget rá h "szuperemberek" legyünk mert itt már csak robotok élnek meg v akinek kiemelkedően jó képességei vannak.Vannak olyan orvosok akik a csak minimum rövidtávra használatos gyógyszert évekig elviszik meg a lelki gondok szerei a valóéletben lévő problémát nem tudják megoldani. Egyébként van nekem empátiám is csak a többi ember kiölte ők is kegyetlenek voltak! Inkább szedek gyógyszereket jobb mint az öngyilkosság.
2016. aug. 15. 19:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!