Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi közösség, önköltséges?

Egyetemi közösség, önköltséges?

Figyelt kérdés

Mostanában azon gondolkozom, hogy mennyire lesznek okosak a szaktársaim. Illetve mennyire tapasztaltak a szakot illetően.

Egy kis létszámú szakról van szó, Pénzügy és Számvitel.

Kb. 10 államist vettek fel, a többi 30 fő önköltséges.

Vajon az államisoknak van fogalma a szakról, hogy pontosan mire is jönnek? (Azt feltételezem, hogy az államisok nagy része eléggé jó gimiből jöhet, hiszen ismerjük a ponthatárokat, és kevés az-az ember aki inkább rászán 1-2 évet emeltekre, stb. hogy felvegyék)

Mármint ugye ez egy olyan szak ahol egy eléggé speciális témát tanulunk. Nem mindenkinek jön be a számvitel. Aki meg soha nem tanult közgázt, számvitelt, annak eléggé nagy csalódás lehet, ha rájön, hogy ez nem az amire gondolt.

Az önköltségesek nagy része meg biztosan tisztában van azzal, hogy mi is ez, hiszen ki az a hülye aki fizetne egy szakért amiről azt sem tudja mi az?

Ebből feltételezem, hogy közgázba járhatott, ami ismerten nem igazán erős. Annyira nem, mint egy elitebb gimi. Ebből adódóan nincs olyan erős matek tudásuk, más követelményhez vannak szokva, így a matek alapú dolgok eléggé szóróak lehetnek a körükben.

(Persze biztos lesznek kivételek)

Mit gondoltok?


2016. aug. 17. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon kitekert. Lehet, hogy egy államis éppen azért tanulta hülyére magát, mert minden vágya számvitelt tanulni.

Ahogyan igencsak elképzelhető, hogy valaki csak azért fizessen egy diplomáért, mert jól hangzik, úgy gondolja, megéri befektetni, de sokat nem tud a szakról.

2016. aug. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért majd egyetemen rájössz, hogy 1-2 év emeltre mennyire butaságnak tűnik majd egy két nehezebb vizsga után. Szinte bármit megadnál egy két tárgynál, hogy inkább egy 95% feletti emelt érettségit kelljen írnod, mint hogy a tárgy vizsgáját megírni kettesre. :D


Egyébként ilyen téren eléggé kitekerve gondolsz erre, az önköltségesek közül se mindenki fogja tudni mire is vállalkozik pontosan. Leginkább azok fogják tudni akiknek családjában vagy közeli ismerősi körben van aki ilyen szakot végzett.

2016. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy ez hülyeség.
2016. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pedig direkt úgy fogalmaztam meg a kérdésem emberek, hogy abból sugárzik a saját vélemény. Illetve a végére odaírtam, hogy "(Persze biztos lesznek kivételek)"

Azonban mindenki kivétel lenne?

A feltételezéseim amúgy egy nagyobb létszámú ugyanezen a szakon járó ismerősöm elbeszélései alapján fogalmazódtak meg.

2016. aug. 17. 22:05
 5/9 anonim ***** válasza:

"Azonban mindenki kivétel lenne?"


- Természetesen nem, mivel kivétel szabályok alól van. Amit Te leírtál, az nem szabály. Valójában ezernyi oka lehet annak, hogy egy ember bizonyos szakra menjen, ellenben Te elég komolyan általánosítasz (kezdve onnan, hogy csak erős gimnáziumból lehet emelt érettségin jól teljesíteni).

Elhiszem, hogy ismerőseid ilyet tapasztaltak, de azt is tudom, hogy az ember sokkal jobban szeret személyes tapasztalata alapján törvényszerűségeket megállapítani, mint amennyire az indokolt volna.

2016. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bennem inkább úgy merül fel a kérdés, hogy egy olyan szakon ahol ennyire magas az államilag támogatott ponthatár, ott az önköltséges miért ennyire alacsony? Itt áll fenn a veszélye annak, hogy nem ugyanolyan szintű tudással rendelkezők kerülnek ugyanarra a szakra. Persze tudom ez máshol is fennáll, csak azért itt a kb .170 pontnyi különbség azért valóban nagyon sok. Persze az is igaz, hogy az önköltségesre jelentkezők sem föltétlenül a minimumponttal kerültek be, sőt vélhetően inkább egy-két ponttal lemaradva a központilag meghúzott ponthatártól. Mert azért szerintem a túl alacsony pontot elértek nemigen jelentkeznek egy ilyen köztudottan nehéz szakra. Úgyhogy mindent összevetve azért talán lehet bízni benne, hogy elég okosak lesznek szaktársaid.

Én a Debreceni Egyetem pontjait vettem alapul. Te hova mész?

2016. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6-os, végre egy komolyabb válasz! :)

Tényleg nem akartam itt borzolni a kedélyeket, hogy bárkit is lenéznék, mert nem szokásom. Szimplán tippelgetek egy olyan dologról, ami úgyis kiderül. Emellett szimpla logika, ok-okozati összefüggések vannak benne.

Most visszatérve a #6-os kommentjére. :)

Az állami ponthatár központilag van meghúzva ha jól tudom. Emellett megvan adva egy keretszám. Állami ponthatárt eléggé nehéz elérni, főleg azoknak akik olyanok, mint én. Nem igazán érdekelte a gimi, mindig úgy gondolta, hogy más pályán fog elindulni. Így az évvégi jegyek botrányosak lettek, az érettségik sem a legfényesebbek. Köszönhető mind a nemtörődömségnek.

Duplázó módszerrel 450 fölé menni nagyon nehéz.

Egy emelt 80% töri, meg egy közép matek 98%, felsőfokú nyelvvizsgával megtoldva 446 pont. Miközben jól tudjuk, hogy azért egy ilyen triót véghez vinni nem a legkönnyebb. S ez sem elég, mert 453 volt a minimum.

A ponthatár meg mindig a legutolsó felvett diák pontja. Szóval ebből következtetek arra, hogy lesznek bőven minimum ponthatár körülivel bejutottak a szakon. Ami nem rossz, mivel nem ez fog a legvégén bármit is eldönteni. (Mielőtt nekem esik valaki)

Magyarul az államisok nagyon jók lehetnek átlagosságban, hiszen nehéz elérni ezt a ponthatárt. Vagy olyanok akik nagyon jó gimibe jártak, vagy közgázosak voltak és mégis ilyen jó eredményt értek el.

Ellenben az önköltséges diákok közül lesznek olyanok akiknek hiányossága lesz 1-2 dolgot érintően, feltételezhetően más dolgokat érintően meg előnyük.

Még most sem tudom azt elképzelni, hogy valaki csak azért, mert "az jól keres" címen elkezd egy ilyen szakot.

Mert ámíthatjuk magunkat, de sokat kell tanulni, és a matekkal is szórják az embereket rendesen.

2016. aug. 18. 15:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Ugye azzal tisztában vagytok, hogy egyes szakokra azért van nagyon nehezen elérhető ponthatár az államilag támogatott helyekre, mert az országban túlképezettség van belőle, tehát lényegében több ember van belőle mint amennyire szükség lenne. Attól függetlenül nem tartják nehéz szaknak, csak nincs az országban szükség rá ezért az ország nem támogatja (de, csak kevés embernek, az éves cserélődés mértékének figyelembevételével). Ezért van mérnökin alacsonyabb ponthatár, orvosin is könnyen elérhető ponthatár.
2016. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8-as, Te hol élsz? :O Magyarországon, vagy már rég külföldön vagy, és a 10 évvel ezelőtti dolgokat tudod? :D

Mert ilyet normális ember nem igazán ír, aki tisztában van a dolgokkal.


Nem hiszem, hogy az országnak olyan sok megfelelő, a szakmáját jól értő közgazdásza lenne. Főleg nem Pénzügy és Számvitelesek. Elég megnézni, hogy mennyi könyvelőt keresnek, vagy hivatalokba. Tele van az egész önkormányzat állás hirdetésekkel, csak általában psz diploma, meg mérlegképes is kell, és fizetnek netto 130-at, 140-et. Jó vicc!!!

Ha annyira túlképzés lenne, akkor nem lennének betöltetlenül ezek a posztok.

Főleg, hogy psz diplomával még nem láttam senkit sem sírni, hogy nincs munka, telített a piac.

Sajnos ez a megállapításod, itthon, erre a szakra vetítve nem állja meg a helyét.


Orvosi sem könnyű ponthatáros!

Idén Debrecenben 425 pont volt! Emellé kérik a minimum 2 emeltet. Na már most, ezelőtt 5-20 évvel nem volt ilyen elvárás, sőt az egyetem elvégzése sem volt ilyen nehéz!

Egy emelt biosz, és kémia nem pont a könnyű dolgok közé tartozik. Nem véletlen szenvednek vele annyian, és sokak 2-3 év próbálkozás után jutnak be.

Írsz két emeltet 70-70% , és 380 pontod van.

Egy emelt érettségin pedig 70% már nem a rossz közé tartozik, régen az ötös szint felett van.

80-80% sem elég. Amimár középen is ötöst jelent.

Nem mindenki zseni, szóval nem könnyű azért bekerülni.

Sokkal többen vannak azok akik beakarnak kerülni, van hozzá érzékük, és mégsem tudnak a nagy követelmény miatt, miközben ezelőtt 10 évvel simán ment volna nekik.

2016. aug. 18. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!