Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatás! Mentőtiszti...

Felsőoktatás! Mentőtiszti vagy gyógytornász szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindenképp az egsügyben szeretnék dolgozni, nagy álmom a mentőzés (a kémia miatt inkább a tiszti mint az orvosi) de mindenki a gyógytornát javasolja (mert nyugisabb, jobb fizetéssel és lelkileg is könnyebb). Viszont engem mégis jobban érdekel a mentés, és szerintem bírnám lelkileg is. Segítenétek? Tapasztalatokat esetleg tanácsokat kérnék. Előre is köszönöm

Fél év múlva felvételiző lány ;)



2016. aug. 18. 13:53
 1/6 health visitor ***** válasza:
Mindenképpen azt válaszd, amelyikhez a szíved húz. Érettségi után én is úgy jártam, hogy "rábeszéltek" egy szakra, fel is vettek rá, de hamar leléptem, mert nem volt nekem való. Ez meg, hogy nyugisabb, jobb fizetéssel, és lelkileg könnyebb... attól függ kinek. :) Nekem pl volt mentős ismerősöm, aki imádta csinálni, hiába nem egy nyugis meló.
2016. aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! A dilemma csak az, hogy őszintén tényleg nem tudom, hogy mennyire megterhelő lelkileg a mentőzés. Úgy gondolom bírnám (mert az számít, hogy tudok segíteni, ÉS nagyon szeretnék is), de azért érdekelne a mentősök, tiszti hallgatók véleménye is akik úgy "bellülről" láttják az egészet! Ment a zöld kéz :3
2016. aug. 18. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Hát figyelj, nem éppen jól fizető állás egyik sem.

A gyógytornászra van rálátásom, tesóm és jópár ismerősöm az. Szeretik imádják, de néha rossz is tud lenni (egy példa: 150kg-os nénikét kell tornáztatni, de nem akar semmit se csinálni, de az 50 kilós gyógytornásznak meg kell csinálni, szóval kockáztatja a sérvet...)

Egészségügyben az a nagy helyzet, hogy az elején keveset keresel, aztán minél jobban ismertebb vagy annál jobban tudsz vele keresni.

2016. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;) annyi rálátásom volt gyt-re, hogy egy évig járnom kellett. Szép szakma nagyon és ez alatt szerettem meg! Csak a mentőzés talán "változatosabb". Meg gyt-vel maszekolni is lehet, ezt mind tudom (persze úgy több a kereset)... És ezek mellett is valahogy a kéklámpás hivatás a szimpatikusabb! Viszont a tapasztalatokkal talán könnyebb dönteni (mert mindkettőt tudnám szívvel lélekkel csinálni).
2016. aug. 18. 18:08
 5/6 mi a fene ***** válasza:
100%
Arra is gondolj, hogy lány vagy és egyszer talán anya, akinek a 3 műszak nem ideális, főleg ha a párod is esetleg úgy dolgozik. Nem tudom mennyire kivitelezhető legyél gyt. és nézz utána, hogy innen át lehet -e menni néha mentőzni. Gyakorló anyuka vagyok, akinek a férje 25 évig 3 műszakozott, és én néha sirva mentem vissza túlmunkára, amikor a gyerekeimet egyedül kellett hagyni.
2016. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van teljesen, es koszonom total jogos sajnos... Nem hiszem hogy gyogytornasz diplomaval tudnek mentozni teljesen mas a tananyag. Megegyszer koszonom, termeszetesen mennek a zold kezek
2016. aug. 19. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!