Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskolából felvehetnek...

Pátkai bálint kérdése:

Szakközépiskolából felvehetnek villamosmérnöknek?

Figyelt kérdés
a szily kálmán szakközépből számítógép szerelő és karbantató és/vagy elektroműszerész szakból jelentkeznék villamosmérnöknek, VAGY a fasori evangélikus gimnáziumból jelentkeznék majd villamosmérnöknek. honnan van nagyobb esélyem? 15/fiú (nyolcadikos)

2016. aug. 18. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Érettségi kell csak hozzá, az pedig attól függ, mennyire jók a tanárok, mennyire tanulsz jól középiskolában. Hogy szakképző-e, nem igen számít, az egyetemen mindent az alaptól tanítanak.
2016. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de gondolom előny ha két nyelv vizsgád van és a szakközépbe csak egyet tanítanak nem?
2016. aug. 18. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Ha az valami szakgimnázium lett, akkor nem biztos, hogy tudják tartani az egyetemi felvételihez és tanulmányokhoz a színvonalat. A legbiztosabb a továbbtanulás szempontjából a gimnázium, a hagyományos gimnázium, amíg az új rendszer lehetőségei és korlátai nem ismerkszenek meg mindenkivel, ami lehet, hogy csak 4 év múlva derül ki.
2016. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Nyelvvizsga előny, egyet legalább érdemes egyetem előtt megszerezni, de az érte kapott plusz pont az mindig csak a minimum pont után adódik hozzá, a mérnöki szakok pedig általában a minimumot súrolják, szóval elég egy közepes érettségi hozzá. És itt jön a válasz út, gimiben jobban humán tárgyakat nyomatnak, lehet ennek köszönhetően lesz esetleg két nyelvvizsgád, de nem biztos hogy meglesz, DE a szakközépiskolában olyan hatalmas gyakorlati tudásra teszel szert az egyetemi gyakorlatokhoz képest, hogy az nem kicsit jelentős.


Én szakközépből mentem gépészre, 5 éven át (4+1év OKJ miatt) az eszterga, cnc, hegesztő mellett álltunk gyakorlaton. Egyetemen olyan kevés a gyakorlat, hogy eddig egyszer esztergáltunk egy fogással. Olyan emberekkel vagyok egy csoportban akik egyetem előtt azt se tudták hogy mi az az eszterga és sajnos itt sem fogják megtanulni használni, persze a működését és felépítését könyvből tudni kell.


Szóval szerintem érdemesebb szakközépbe menned, főleg ha van lehetőség vele OKJ-s képzést is szerezni.

2016. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én gépész szakközépből mentem BME villanymérnök szakra. Persze ez 20 éve volt, de volt, és most MSc. (okleveles) villamosmérnök vagyok. BSc képzésen nehogy megállj, mindenképp menj MSc-re!


Én a szakközepet javaslom, de bárhová is mész, saját magadnak kell gondoskodnod a matek/fizika tanulásról, és különösen fontos, hogy próbálj kiszakadni az ECDL világából, és valódi programozási tudást szerezz be. Fontos a műszaki szemléletmód és a műszaki gyakorlat! Egy gimnáziumban nem kapod meg. És sajnos az egyetemen sem.

2016. szept. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!