Hogyan legyek kimagasló matematikából?

Figyelt kérdés
Milyen feladatgyűjteményt ajánlotok? Vagy esetleg milyen módszert?

2016. aug. 20. 12:55
 1/8 dq ***** válasza:
83%

[link]


kor?


Egyébként az aktuális korosztályodnak megfelelő (vagy néhány évvel magasabb) versenyfeladatokat oldasz, napi több órát (ismerek olyat, aki így csinálta).

2016. aug. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Daidaimaru válasza:
29%
Nekem a matek a kedvenc tantárgyam és jó is vagyok belőle , ha az órán a tanárral együtt haladsz , akkor sokat tanulhat és átlagban a tankönyvekben vannak példák és ha azokat megoldod és utána megnézed hogy jó e a megfejtés akkor már azzal sokat tanulsz. Mondjuk az hogy ki miből jó az az agyféltekéjétől függ . Én pl balkézről lettem átszoktatva jobb kézre így szépen festek és a reál tantárgyakból is jó vagyok .Viszont a humán tantárgyakra jobban oda kell figyelnem . Ez azért van mert míg óvodába jártam bármelyik kezemet használhattam és bármelyikkel rajzolhattam , így az a része az agyamnak ami ezért felelős fejlődött , majd a suliban át szoktattak jobb kézre ( aminek persze van előnye hátránya ) és így mivel jó tanárom is volt a humán részért felelős agy rész is fejlődött :) . De ha sokat erőlteted biztos el fogsz érni fejlődés , ajánlom hogy még most nyáron vedd elő a tavalyi tk-t és vedd át őket újra :) ;)
2016. aug. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Kimagasló? Arra születni kell+dolgozni érte. Ha az egyik hiányzik, max ötös lehetsz.


De hogy ne vegyem el a kedved:

- Figyelj órán!

- Keresd az összefüggéseket!

- Kérdezz a tanártól, ha valami nem tiszta!

- Rajzolj! A rajz segít a definíciók megértésében és a feladatokban rejlő összefüggések meglátásában.

- Gyakorold az anyagot!

- Oldj meg versenyfeladatokat, amik másfajta, kreatív gondolkodásra késztetnek, alkalmazd a tanultakat bennük!


Matektanár vagyok, egyben egy kimagasló matekos kislány anyukája.


Sok sikert!

2016. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kik között akarsz kimagasló lenni? Nem mindegy, hogy a 6.b-ben vagy kutató matematikusként.
2016. aug. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az első kommentelőnek :kilencedikes vagyok

Az utolsó kommentelőnek: országos szinten a saját korosztályomban szeretnék kimagasló lenni.

És mindenkinek köszönöm a tanácsokat.

2016. aug. 20. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor keress egy olyan különtanárt, akinek van gyakorlata gimnazisták versenyfelkészítésében, és gyakorold be otthon mindent, amit elmagyaráz.
2016. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13%

Off: Piszok nagy baj van ezen az oldalon. Egy tapasztalt, diákokkal és saját gyerekkek számos versenyt megjárt (rengeteg sikerrel) matektanár véleménye 26 %-ban hasznos... Bakker... Igaz, halgass inkább Petikére a szomszédból, vagy a hentesre! Ök jobban értenek a szakmához.


Már várom a napot, hogy a fodrász műtse a vakbelet, a postás meg vágha a hajadat.


Kedves kérdező, nem tégedvakarlak ezzel bántani, csak a gyik lényege veszett el, mert már szakmai kérdésekben is a net népének a véleményére hallgatunk. Ez veszélyes játék.


Vége az offnak, törlöm a regisztrációmat... Sziasztok!

2016. aug. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Matektanár!


Ilyesmin nem érdemes megsértődni. Világhíres tudósok eredményeit is rendszeresen kérdőjelezik meg ezeken az oldalakon olyanok, akik az ezrelékét sem tudják ahhoz, hogy egyáltalán elkezdjenek az adott témával foglalkozni. Az ostobaságra nincs sem mentség, sem magyarázat. Az csak van.

2016. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!