Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha germanisztika-nemet nemzeti...

Ha germanisztika-nemet nemzetisegi szakiranyon vegzem, mehetek fordito mesterkepzesre? Vagy csak sima nemet szakirannyal lehet oda menni?

Figyelt kérdés
Nemet nemzetisegi vegzettseggel hol lehet meg elhelyezkedni ? (Forditas/tolmacsolason kivul ) koszi elore is :)
2016. aug. 20. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Mehetsz, de nyelvpár van. Olyan nincs, hogy csak német és kész.
2016. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Es szerinted megeri?

Az alapkepzesen van minor ha jol tudom, ott nyelvet lehet pluszba tanulni?:)

2016. aug. 21. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Kötelező a minor, de nem mindegy mit választasz. Angol, német, holland, francia, kínai tolmács-fordító Ma van az Eltén pl, de nem esküdnék meg rá. Más egyetemen meg más. De ha angol, francia minort választanál, ahhoz ugye belépéshez kell a B2, sőt még ezen kívül is rangsorolnak valahogy, felmérők, miegymás alapján.
2016. aug. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
En ugy tudom,erdemesebb egy ritkabban beszelt,kulonlegesebb nyelvet megtanulni,ugyhogy erre palyazok majd:) oda is kell talan felmero?mert mondjuk en 0-rol indulnek egy ritka nyelvnel,de szerintem lennenek meg olyanok:)
2016. aug. 21. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod, de amint említettem, csak nyelvpárban tanulhatsz ki fordítónak. Ma-n, pl. csak angol-német, vagy német-francia, stb szakos lehetsz. Ez egyetemenként változó, de a BTK-k honlapján utána tudsz nézni, melyik milyen párokat indít.
2016. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0-ról induló nyelvekből nem kell előképzettség értelemszerűen, de lehet, hogy valami alapján mégis rangsorolnak. Az ilyen nyelvekből viszont általában nincs tolmácsképzés. Nem lehetsz például dán-héber szakos tolmács-fordító Ma képzésben. Vili?
2016. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget ! :)
2016. aug. 21. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!