Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha kémiatanár akarok...

Hogyha kémiatanár akarok lenni, akkor az SZTE-n a Természettudományi Karra, vagy a Tanárképző Központba kell jelentkezzek?

Figyelt kérdés
SZTE-TTIK-n szerzett kémia diplomával taníthatok középiskolában?
2016. aug. 21. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog már indulni kémia Bsc-ra épülő tanári mesterképzés. Ha tanár akarsz lenni, akkor válasz egy másik tárgyat is a kémia mellé és menjél osztatlan tanárira.
2016. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam. Kémia-történelem szakos lennék leginkább. Utána lehet tovább képezni magam? Mondjuk idővel jelentkezhetnék doktori iskolába, PhD-hallgatónak, vagy ahhoz külön el kell végezzem a kémia BsC-t, utána MsC-t? És ezzel a diplomával, ha ledoktorálok, lehetek főiskolai/egyetemi oktató/tanársegéd/stb.?
2016. aug. 21. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Mehetsz PHD-ra is. Bár ha igénybe veszed Klebelsberg ösztönsíjat, akkor elvárják, hogy közoktatásba menjél el tanítani (legalább a folyosítás idejéig).
2016. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy megnéztem ebben a félév ilyen szakpár nem volt meghirdetve a SZTE-n (esetleg érdeklődj utána, hogy tervezik-e jövőre). Idén a DE és az ELTE-n volt meghirdetve ez a szak (az ELTE-re fel is vettek két embert).
2016. aug. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!