Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik város jobb továbbtanulá...

Melyik város jobb továbbtanulás szempontjából? Kaposvár vagy Szombathely?

Figyelt kérdés
Fősulit szeretnék végezni valamelyik városban..
2016. aug. 23. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kaposvár
2016. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen szakon?

Tőled melyik milyen távolságra esik?

Ha csak a városokat vesszük, Szombathely nekem jobban bejön, de ez nagyon szubjektív...

2016. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én egyik városban sem voltam még. és a távolság meg tök mindegy... Nekem nem az a lényeg...
2016. aug. 24. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Szombathely elmegy, azért vannak lehetőségek, nem is kevés, de mégse egy nyüzsgő város
2016. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én Kaposváron tanulok, most leszek másodéves. Szombathelyről nem tudok sokat mondani de Kaposvár élhető kis város. Tény hogy sok a "kisebbség" de engem még sosem piszkáltak. Aki az egyetemen tanul és nem művészetin az úgyis kint van a toponári campuson. Szeretem, mert minden egy helyen van. Koli, könyvtár, előadók, sportcsarnok, étterem stb. Viszont a városközpont 5 km, szóval buszozni kell vagy autózni. De nem vészes folyamatosan vannak helyik.

Az egyetem is jó, a tanárok nagyrésze szintén. Én Pk-n vagyok. Ha esetleg van kérdésed irj nyugodtan.

2016. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szombathelyi vagyok, de kaposváron tanulok. Mindezek ellenére én lehet, Szombathelyt mondanám (elsősorban a határ közelsége miatt). Kaposváron van lehetőség gyógypedagógiai, művészeti, agrár, és orvostudományi szakon lenni. Szombathelyen pedig vannak kéttannyelvű képzések, valamint lehetőségek tanári, művészeti, orvostudományi, informatikai, testnevelési, valamint gazdasági szakok végzésére. Hétköznapi élet szempontjából mindkét város siralmas, de ha választanom kellene, hova menjek szórakozni, ismerkedni, akkor maradnék otthon. Szubjektív véleményem szerint egyébként egyiket sem ajánlom. Művészeti szakon indultam el kaposváron, ami nagy hiba volt. Az egyetem korrupt, és mindenki megkeseredett. Egyedül talán a színész szakon, és az agrár karon végzett diákok kaphatják meg a maximumot, amit ott tanítani tudnak. Szombathely ilyen szempontból mégborzasztóbb. Az ország egyik legerősebb középfokú művészeti oktatása mellett, talán az Elte SEK-en van a leggyengébb, a hazai művészeti felsőfokú oktatások közül. Ilyen szempontból kaposvár talán épp egy hangyaf@2znyit erősebb. Ha az egyetem elvégzése utáni elhelyezkedést tekintjük, Szombathely az egyik legjobb az országban. Mint mondtam, a határ közelsége miatt rengeteg lehetőség nyílhat, ha nyitott vagy rá. Ezzel szemben kaposvár egy izolált hely. Rossz elhelyezkedése miatt, talán csak Pécsen lehet tovább boldogulni. A mindennapos ingázás azonban kaposvár, és Pécs között, durván napi két órát vesz igénybe. Ezzel szemben Szombathelyen csupán fél óra út megtétele után, már a határon túl vagy.
2020. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!