Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Védőnő és gyermekpszichológus....

Védőnő és gyermekpszichológus. Hogy hangzik?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt a pszichológia! Kamaszkorom óta bújom a pszichológiával kapcsolatos könyveket!!! Szeretem tanulni, és szeretnék ezzel foglalkozni. A védőnői is nagyon érdekel.. a másik ág ami a szívemhez közel áll. Pszichológia és egészségügy.. egyértelmű!

A pszichológusit lehet magánpraxisban is... ez milyen? szép álom vagy kivitelezhető?



2016. aug. 23. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
'vagy' - két külön szakma
2016. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

tudom, hogy két külön szakma! :) De elég sok ismerősöm van, aki két külön szakmában dolgozik. Összelehet hozni!

Annyira azért nem eltérő egymástól... Az lenne kicsit eltérő, ha azt mondanám autó szerelő leszek és védőnő!

2016. aug. 23. 19:34
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
A pszichológiával egy probléma van: egyrészről, hogy nagyon sok év, alsó hangon 8, de sztem még több is lehet. Magánpraxist építeni meg nem annyiból áll, hogy megnyered a lottót és másnapra elkészül a kis irodád. Éveken át kell a szakmában dolgoznod, hogy nevet és tapasztalatot szerezz. Máskülönben senki nem fog menni a magán praxisodba, ha nincs vmi referenciád. Arról nem is beszélve, hogy Magyarországon egyelőre nincs jelenje a pszichológusi szakrendeléseknek. Egyszerűen az emberek nem tudják fizetni. Legjobb barátnőmnek is pont ez volt az elképzelése, mint neked, ő még a mesterképzésnél rájött, hogy ez veszett fejsze nyele, ha az embernek nincs pénzze ÉS kapcsolata. Úgyhogy ő pályát módosított. Mellette védőnői munkával pedig végképp esélytelen, nem fér bele a kettő. Tanulni még lehetne, de egyszerre mindkét helyen dolgozni nem. Legalábbis addig, amíg be nem indul a magánpraxisod, ami egyetem elvégése után is egy jó 10 év (minimum), már ha szerencséd lesz és tényleg beindul. Sajnálom.
2016. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem szép szakmák. Nekem is elképzelésem volt a pszichológia, de később rájöttem, hogy jobban szeretem a kémiát és a bioszt, ahhoz hogy én pszichológiára menjek, így most orvosi a cél, ezen nem gondolkoztál-e el?:)
2016. aug. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Ezt addig még eldöntöd. A védőnői teljes 8 órás állás. Amellett nem lesz időd, energiád magánpraxist folytatni, és azért a pár óráért ne érné meg annyi évet tanulni. 5 év a mesterszak, utána 4 a klinikai szakpszichológus.
2016. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

pszichológia + egészségügy = pszichiáter


Ésszerűbben hangzik, ezen nem gondolkodtál?

2016. aug. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Kis lépésekben végig lehet vinni, de ez egy egy sok éves folyamat. Nekem két alapdiplomám és egy mesterem van 24 évesen, de a két alappal nagyon szenvedtem, mert párhuzamos képzés volt (egyik ezek közül a pszichológia). A pszichológusi munkát nem lehet igazából magánpraxisban tolni, ha gyógyító tevékenységet (terápiát) szeretnél végezni a klinikai szakképzés nélkül, az viszont ahogy más is írta, +4 év. Vagyis miután 5 év alatt befejezted a pszichot (és a védőnőit), pszichológusként kéne állást vállalnod hogy 4 év alatt megcsinálhasd a klinikait. Viszont védőnőként emellett nem tudnál dolgozni.

Szerintem kezdj az egyikkel, és ha még mindig érdekel a másik, amikor befejzted az egyetemet, munka mellett tanulhatsz még.

2016. aug. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

én úgy gondoltam egyébként, hogy a védőnőit kezdeném el előbb és miután végeztem, munka mellett a pszichológusit.. Vagy fordítva ésszerűbb?

Nekem van egy ismerősön, aki először tanárnak tanult, dolgozott is a szakmájában pár évet, s később pszichológusnak tanult levelezőn, munka mellett. Most már pszichológus és tanár. A tanári munka után megy dolgozni a magánpraxisába...


Én is valahogy így képzeltem el.. és azért gondoltam arra, hogy előbb a védőnőit végzem el, s nem fordítva, mert addig is tapasztalatot gyűjtök, még érettebb, tapasztaltabb leszek, mire a pszichológiához jutok..

Másrészt meg pont azért helyeztem a védőnőit előre, mert tudom ,hogy a pszichológia tanulása elfog tartani egy jó darabig...

2016. aug. 24. 10:13
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, azért egy MA nem elég ahhoz, hogy magánpraxist tarts fenn... nem ad annyi tudást közel sem. Max ilyen lelki tanácsadást tarthat. Ha máshogy csinálja, akkor áthágja az etikai kódexet, terapeutaként hirdeti magát akkor meg megvezet másokat.

Mindegy, hogy melyiket kezded, pontosabban annyiban nem mindegy, hogy a pszichoógiai 5 év amíg használható tudást ad, a védőnői meg gondolom kevesebb, és hamarabb munkába állhatnál.

2016. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

igen ezért gondoltam így.... Biztosan kivitelezhető a cél...

Meg most ne úgy képzeljétek el ,hogy ez az ismerősöm, már 20 évesen két szakmában dolgozott. nem! kb 40 évesen indult be neki a magánpraxis igazán... és most nagyon sokan fordulnak hozzá.

2016. aug. 24. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!