Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan, hogy valaki "simán"...

Van olyan, hogy valaki "simán" jogász? (Még ha semmi értelme sincsen)

Figyelt kérdés

Nem jogtanácsos, nem ügyvéd, nem közjegyző. Tulajdonképen 'nem szakosodott' jogász, lehet valaki olyan? Gondolom akkor, ha nem szakosodik tovább az illető. (Pl.: Mint amikor valaki nem földrajztudós vagy biológus, hanem csak simán természettudós.)


Ha van ilyen, akkor a konkrét kérdésem/mesém úgy nézne ki:

hogy az egyik ismerősöm a múltkor említette, hogy az aki magyarországon jogot tanul (vagy bármely más országban), akkor külföldön nem dolgozhat. Ugyanis ahol más a törvény, ott máshogy és mást oktatnak.


Ekkor felvetődött bennem a kérdés, amit tőle már nem tudtam megkérdezni:


Az aki jogot tanul, de nem szakosodik, vagy is az "alap" jogot tanulja az mehet külföldre dolgozni? Én személy szerint nem szándékozom, de kiváncsi vagyok rá, hogy azok akik nem szakosodnak azok mit tanulnak. (Gondolom a római jog alap meg a stb., de azok a magyar jogszabályt tanulják vagy afféle 'globális/nemzetközi' jogot a magyar egyetemeken.)



2016. aug. 26. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, van olyan, hogy valaki simán jogász, és nem, ettől még nem tud külföldön jogászként elhelyezkedni. A magyar jogszabályok ismeretét nem ügyvédbojtárkodás közben sajátítja el, hanem a jogászképzés alatt. És bár valóban vannak olyan tárgyak, amelyeket vagy alapozó- vagy nemzetközi mivoltuk miatt valószínűleg a külföldi kollégák is tanulnak a maguk egyetemén, a jogászképzés nagyon specifikusan a magyar jogra épít.

A természettudósos példád sem teljesen állja meg a helyét; a természettudomány egy összefoglaló neve a biológiának, kémiának, földrajznak, fizikának... stb. Aki ezek közül végez valamit, az természettudósnak számít, nem úgy néz ki, hogy elmegy valaki természettudósnak tanulni, és utána specializálódik valamelyikre.

Ha külföldön szeretnél jogászként dolgozni, akkor az adott országban végezz el egy jogi egyetemet.

2016. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen igaz, amit az első ír.

Az én unokatesóm jogászként végzett Pécsett, utána pedig elvégzett egy év "átképzést" Németországban (pontosan nem tudom, hogy mit). Elismerik emiatt az itteni jogi diplomáját és simán kapott munkát Németo.-ban mint jogász.

2016. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenki ugyanazt tanulja 5 evig. Nincs szakosodas a jogban. Utana meg lehet menni 3 evig ugyvedjelolti kepzesre (kozigazgatasban dolgozni vagy kifejezetten ugyvedjeloltnek irodaba), de ez sem kifejezett szakosodas, egyseges vizsgak vannak mindenkinek. Utana te magadnak eldontheted hogy mi ragadott meg a legjobban es milyen teruleten akarsz dolgozni.

Sima jogaszkent fokepp olyanok dolgoznak akiknek nem jon ossze az ugyvedbojtarsag es beragadnak a kozig posvanyaba.

2016. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!