Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munka mellett lehet egyetemre...

Munka mellett lehet egyetemre járni továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de abszolút nem vagyok képben ezekkel. Van egy szakmunkás bizonyítványom és egy elég jónak mondható állásom ahol 2 műszakba járok. Munka mellett lehet egyetemre járni? Milyen feltételek vannak és hogyan lehetne megoldani?
2016. aug. 27. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Sokan csinálják.

Azonban az egyetemhez nem elég a szakmunkás bizonyítvány. Kell egy érettségi is. Ha nincs, akkor először elkell végezned egy 2 éves gyors esti érettségis képzést.

Esti képzés azt jelenti, hogy általában pénteken és szombaton reggeltől késő délutánig tanítás van.


Mit kell tenned? Megoldani, hogy arra az 1 vagy 2 napra ne kelljen menned dolgozni, és tanulni, hogy jó legyen az érettségid, hogy meglegyen a kellő felvételi pontszámod.

Ha megvan az érettségi, és jó is lett, lehet jelentkezni egyetemre. Ott is van esti képzés, általában 3,5 év. Ott is péntek-szombat szokott lenni. Csak ezerszer többet kell tanulni.

Nem lesz könnyű visszaülni az iskolapadba, de sok sikert!

2016. aug. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetemtől függ hogy hogyan van összeállítva az órarend. Én levelezős vagyok és egy hónapban egy hét az iskola. Az órák tömbösitve vannak. Mellette én is dolgozom, de olyan a munkám hogy mellette tudok tanulni. Ha nincs rá elég szabadidőd, akkor vagy részmunkaidőben dolgozol vagy alairsz tanulmányi szerződést.
2016. aug. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!