Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre megszűnnek az OKJ-s...

Jövőre megszűnnek az OKJ-s képzések? Vagy mi lesz?

Figyelt kérdés
Idén szeptembertől megszűnik a szakközépiskolai képzés.Szakgimnáziumok lesznek helyette.4 év középiskola szaktárgyakkal,érettségi+ 1 év a technikusi.Ami ugye eddig 2 év volt.Ez. 2 éves képzés megszűnik.Az iskolában mondták,hogy "kívülálló" már nem jelentkezhet technikusi képzésre.Csak az,aki abban a szakközépiskolában tanult.Tehát gépipari szakközép+1 év a gépésztechnikus.Idén indult az utolsó 2 éves képzés.De aki sima gimiből menne,annak előröl kell kezdeni a 4 évet vagy mi van?Én még idén jelentkeztem a 2 évesre,de ha jövőre akartam volna,már nem lehet.Szóval,aki gimiből nem megy egyetemre vagy nem veszik fel,az már szakmát nem is tanulhat?

2016. aug. 29. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog megszűnni az okj
2016. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na ne
2016. szept. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!