Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen pályát kéne választanom...

Milyen pályát kéne választanom? 17/l

Figyelt kérdés

Most leszek végzős, és hát ideje lenne lassan eldönteni hova menjek tovább, mi szeretnék lenni. Tovább szeretnék tanulni, csak nem tudom egyszerűen, hogy mit kéne, baromi sok minden érdekel. Biológia tagozatos vagyok gimiben, 8. óta úgy gondolom, hogy ilyen irányban is tanulnék tovább, de néha elbizonytalanodom, hogy lehet nem nekem való. Gyerekorvos lennék, de a kémiával nem vagyok jóban, inkább fizikát értem/szeretem, ebből is érettségiznék jövőre, de az emeltet kizárt hogy meg tudnám csinálni, szóval orvosira nem hiszem hogy felvennének. A kémia miatt a gyógyszerész és hasonló szakmákat is kilőttem. Érdekel a csillagászat, már kiskoromban is gyerekkönyvek helyett gyerekeknek szóló csillagászati könyveket olvastam, de nem tudom elég jó lennék-e hozzá illetve tudnám-e mindennaposan csinálni. Jól kijövök gyerekekkel, imádom őket, baromi nagy energiát adnak ha velük vagyok, ugyanakkor úgy érzem hogy nem tudnék egy életen keresztül (nyilván túlozva) ezzel foglalkozni. Imádok kreatív dolgokkal foglalkozni, írni, rajzolni, festeni, tárgyakat készíteni, a rendezvényszervezés, zeneipar is érdekel. Szívesen utaznék, és úgy érzem nem bírom a monotonitást, illetve kreatív szakmát szeretnék. Azt is hozzátenném, hogy ábrándozó, álmodozó vagyok, mások sokszor úgy látják mintha teljesen más világban járnék.

Elég hosszú lett, de baromi tanácstalan vagyok, miközben folyamatosan érzem hogy lassan ideje lenne eldönteni, hogy ne egy hirtelen felindulásból, pánikból beírt szakra menjek majd kiderüljön semmi kedvem ehhez. Pályaválasztási tanácsadóhoz megéri elmenni esetleg?



2016. aug. 30. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem próbáld meg az emelt érettségit, sose lehet tudni, főleg ha gyerekorvosi lenne a megfelelő neked. :)
2016. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a szakmunka már mindenkinek büdös. Csak diplomával tudjátok elképzelni a jövőt.
2016. szept. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem büdös, ezt egy szóval sem mondtam, az okj-s képzéseket sem zártam ki, sőt egyet mindenképp el szeretnék végezni. Szimplán ha az, ami érdekel egyetemen tanulható, akkor nem fogok csak azért szakmunkásnak menni mert húde sok diplomás van. Plusz akkor inkább most suli után járok ingyen egyetemre, megszerzem a diplomám, ha nem tudok elhelyezkedni akkor elmegyek szakmunkásnak, okj-re, akármire, minthogy 30 évesen bánjam hogy nem szereztem akkor diplomát, amikor tudtam volna, mert esetleg addigra már az irracionális követelmények miatt (ingyenesen) ez lehetetlen lesz :)
2016. szept. 1. 18:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Hamár annyit böngésztem mostanában a felvit meg kortársak is vagyunk, gondoltam megpróbálok ötleteket adni :)

Csecsemő- és kisgyermeknevelő: Magyar és biosz kell a felvételihez, van sok egészségügyi ismeret, gyermekgyógyászat meg ilyesmi, de vannak kreatívabb fejlesztési területek mint a beszéd, ének-zene, alkotótevékenységek, stb. Kell alkalmassági vizsga, ez nem tudom mit takar..

Gyógypedagógia: Felvételi ugyanezekből, nem kell alkalmassági vizsga. Ők is gyerekekkel foglalkoznak, csak problémásakkal. Speciális nevelési igényűek, tanulási, beilleszkedési problémákkal küzdő, fogyatékkal élő gyerekekről van szó, ha úgy érzed képes lennél erre, akkor hajrá.

Ápolás és betegellátás: Itt azért van némi kémia, de mégse gyógyszerész vagy orvos, választható szakirányok: ápoló, dietetikus, gyógytornász,stb

Egészségügyi gondozás és prevenció: Megintcsak van egy kis kémia, de biosz sokkal több: anatómia, biokémia, sejtbiológia, genetika, élettan, ápolástan, stb. Védőnő, aki abszolút gyerekekkel foglalkozik, illetve érdekes lehet még a népegészségügyi ellenőr szak, járványügyi vizsgálatok, betegségmegelőzés, stb.

Fizika alapszak: Onnan lehet tovább menni biofizikusnak, csillagásznak, környezetfizikusnak,stb

Környezettan: Itt van geofizikai szak, persze kell a kémia is, de ennek egész biztosan van jövője mert a környezetvédelem, energiagazdálkodás, ilyesmi egyre fontosabb szerephez jut napjainkban.

Remélem tudtam segíteni :)

2016. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!